2021-10-31

Usta

Ratunek dla spierzchniętych ust u dzieci

 Dlaczego pielęgnacja ust u małych dzieci jest bardzo ważna? Jakie wybierać kosmetyki i jak często je stosować?


Naskórek ust jest wyjątkowo cienki i wrażliwy oraz pozbawiony gruczołów łojowych co sprawia, że brakuje mu ochrony lipidowej i gdy dziecko bezwiednie oblizuje wargi na wietrze, stają się coraz bardziej suche i spierzchnięte. Dlatego przed każdym wyjściem na spacer koniecznie posmaruj dziecku usta pomadką ochronną. Zabierz ją ze sobą w plener i stosuj ją gdy tylko zajdzie taka potrzeba. 
 
 

Co wyróżnia dobrą pomadkę ochronną ?
Pomadka przede wszystkim ma odpowiednio nawilżać i natłuszczać skórę. Powinna być łatwa w aplikacji, a jednocześnie na tyle sztywna, aby nie łamała się ani nie niszczyła podczas jej stosowania. Kosmetyk przeznaczony dla małych dzieci powinien być grubszy. Takie właśnie są pomadki ochronne z oferty marki Skarb Matki. Mają niespotykany,  szeroki sztyft, który umożliwia bezpieczne, samodzielne stosowanie pomadki przez dzieci. Można nimi smarować również policzki i nosek.
 
Pomadka ochronna o smaku kokosa i wanilii
Kosmetyk zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz zawiera filtr UV. Gęsta formuła pomadki długotrwale natłuszcza i nawilża zapobiegając wysuszeniu skóry i zmniejszając tendencję do pęknięć. Pomadka przeznaczona jest do pielęgnacji delikatnych ust, policzków i noska każdego dziecka. Bardzo łatwo rozprowadza się. Z powodzeniem może być używana do ochrony skóry całej twarzy. Z pewnością przypadnie do gustu małym dzieciom, gdyż pachnie słodko  kokosem i wanilią.  Pomadka polecana jest od 12. miesiąca życia. Może być także stosowana u osób dorosłych z tendencją do nadmiernego wysychania ust. To nowość, która właśnie weszła do sprzedaży.
 
W sprzedaży dostępne są jeszcze trzy inne wersje pomadki – o zapachu gumy balonowej, dojrzałej maliny oraz o smaku owoców egzotycznych i śmietanki.
 
Pojemność 6,5 g
Cena ok. 12 zł
 
Wszystkie w/w produkty dostępne są na www.skarbmatki.pl

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar