2021-08-31

CIEKAWOSTKI

„CAT ART” w wirtualnej rzeczywistości

 HTC VIVEPORT PREZENTUJE WYSTAWĘ „CAT ART” 

W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI, WE WSPÓŁPRACY 
Z ARTYSTĄ SHU YAMAMOTO
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jeden z najbardziej ikonicznych japońskich artystów Shu Yamamoto nawiązał współpracę z platformą wirtualnej rzeczywistości VIVEPORT, podczas premiery wirtualnej wystawy zatytułowanej „Wejdź do CAT ART”. Ta niezwykła kolaboracja pozwala wkroczyć artyście w zupełnie nowy wymiar swojej pracy,  pozwalając postaciom kotów w statycznych obrazach po raz pierwszy ożyć w wirtualnej rzeczywistości. 
 
Nowa, wirtualna wystawa CAT ART, po raz pierwszy będzie zawierała wszystkie 124 dzieła, z których słynie Shu Yamamoto, takie jak min.: Kaplica Hisstynów, a także dzieła o światowej renomie, takie jak Mewna Lisa i The Kitty with The Pearl Earring. Burząc mury między sztuką a rzeczywistością, został uruchomiony filtr kociego Instagrama na urządzenia z systemem iOS i Android, który pozwoli ludziom tworzyć nowe dzieła CAT ART z podobizną ich własnych kotków. Zespół techniczny VIVEPORT pomógł Shu Yamamoto przeprojektować jego klasyczne obrazy kotów, tak aby zawierały dynamiczny ruch, szczegóły dźwiękowe i elementy interaktywne, dzięki czemu grafika VR dosłownie ożyła na płótnie. Wystawa umożliwia oglądanie jej na różnych urządzeniach, w tym na telefonie komórkowym, komputerze lub dowolnym urządzeniu VR.
 
Misją VIVEPORT jest nieustanne wzbogacanie ludzi kulturowo w VR, zarówno w sztuce, grach i jak i w filmach. - Niesamowicie jest widzieć, jak głębia wirtualnej rzeczywistości może zupełnie zmienić sposób, w jaki doświadczasz chwili, niezależnie od tego, czy doceniasz dzieła sztuki, oglądasz film czy grasz w grę. - powiedział Joseph Lin, Prezes Zarządu VIVEPORT.
 
W związku z premierą wystawy CAT ART, 17go września 2021 r., VIVEPORT uruchomi również swój sklep NFT, w którym będzie można nabyć cyfrowe oryginały dzieł CAT ART. Sklep NFT VIVEPORT RARE (lub VIVEPORT BITS) będzie obsługiwał zarówno płatności fiducjarne, jak i kryptowalutowe, zapewniając klientom bardziej przyjazne i intuicyjne opcje transakcji cyfrowych.
 
- Współpracując z CAT ART i łącząc VR oraz NFT z wystawą, mamy nadzieję, że poprzez dynamiczne, interaktywne obrazy zwierząt uda się przekazać unikalną perspektywę kota stworzoną przez Shu Yamamoto, a ostatecznie zapewnić odwiedzającym wyjątkowe i wciągające wrażenia. - powiedział Joseph Lin, Prezes Zarządu VIVEPORT.
 
 
 
 
 
O „Wejdź do CAT ART”
 
Czas trwania wystawy: 17 września 2021 r. – 31 marca 2022 r.
Bilety w sprzedaży od: 10 września 2021 r.
Cena biletów: 7.99 USD / 6.99 EUR
Organizator: HTC VIVEPORT, Dai Nippon Printing Co., Ltd., udnFunLife
Partner: Acoustiguide, LAWSON TICKET, Immersive VR Education Ltd.
Oficjalna strona internetowa: campaign.viveport.com/step-into-catart 
Filtr Kota na Instagramie: https://www.instagram.com/ar/514036433192917/
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar