2021-07-11

Kolekcje ubrań

Czystsza przyszłość przed nami

Odkryj Crystal Clear – innowacyjny proces barwienia Lee Jeans, który ogranicza ilość odpadów i zmniejsza ich negatywny wpływ na środowisko naturalne.

 

 
Jednym z priorytetów Lee Jeans jest wykorzystanie technologii barwienia o mniejszym wpływie na środowisko. Jedną z takich innowacji, która może zmienić świat denimu, jest Crystal Clear – oszczędzająca wodę technika farbowania, która drastycznie zmniejsza ilość chemikaliów potrzebnych do barwienia dżinsu i tym samym ułatwia recykling wody zużytej w trakcie procesu farbowania. Barwnik indygo nie przenika do materiałów i przędzy. Aby uzyskać denim w tradycyjnym niebieskim kolorze, w procesie barwienia potrzebne są dodatkowe składniki – związki chemiczne i sole.
 
Technologia Crystal Clear wykorzystuje do tego komponenty organiczne. W efekcie w roztworze wodnym użytym podczas barwienia nie ma resztek soli i dzięki temu można ją ponownie wykorzystać w bezpieczny i efektywny sposób.
 
Pozytywne efekty tej technologii to przede wszystkim mniej odpadów, mniejsze zużycie wody i ograniczenie szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Co więcej, ta przyjazna planecie metoda wykorzystuje mniej energii, co jest dodatkowym atutem w kwestii tego, w jaki sposób oddziałuje na środowisko.
 
 
Crystal Clear to znaczący krok naprzód w historii produkcji denimu. Jesteśmy dumni, że możemy być jego częścią, wprowadzając tę technologię w Lee Jeans. Crystal Clear to tylko jedno z wielu działań, które podejmujemy w ramach naszej inicjatywy „For A World That Works”, aby zapewnić, że jesteśmy przyjaźni dla planety i ludzi, z którymi pracujemy.
 
 
 
 
 
 
 

Inicjatywa For A World That Works
Lee zobowiązuje się do podjęcia wyzwań, które stawia koncepcja zrównoważonego rozwoju i wprowadza program For a World That Works™. Jest to inicjatywa, która łączy wartości marki z wieloletnim dziedzictwem oraz nową wizją dotyczącą przyszłości planety. Celem inicjatywy For a World That Works™ jest ponowne zdefiniowanie modelu biznesowego. Dzięki przemyślanemu designowi, wartościowym partnerom oraz zaangażowaniu w problemy środowiskowe planety Lee będzie w stanie stworzyć czystszą i bardziej ekologiczną przyszłość.
 
Lee
Lee® jest marką denimową z ponad 130-letnią historią i bogatym dziedzictwem, która od wielu lat z wielkim sukcesem przyczynia się do popularności odzieży denimowej na świecie. Łącząc bogatą historię z tradycją i nowoczesnymi innowacjami, Lee® od wielu lat wyznacza nowe trendy, oferuje modne kolekcje i dowodzi, że denim to o wiele więcej niż tylko ubrania robocze.
 
 
lee.com
 
@LeeJeansEurope
 
#ForAWorldThatWorks
 
Crystal Clear

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar