2021-07-11

Twarz

Letni glow – czyli minimalistyczny makijaż na lato

Lato to idealny czas, aby dać skórze odpocząć. Minione jesienne i zimowe miesiące skłaniały do nakładania cięższych makijaży, które mogły nadwyrężyć delikatną skórę twarzy. Wakacje to dobry moment, aby zaczerpnąć witaminy D – oczywiście w rozsądnych ilościach i z odpowiednią ochroną. 

 
W wakacje częściej decydujemy się na lekki makijaż – czyli taki, w którym będziemy czuć się komfortowo, a nasza skóra będzie mogła oddychać. Ważnym elementem letniego makijażu jest krem z filtrem, który skutecznie ochroni przed zagrożeniami, jakie mogą powodować promienie słoneczne, a także zapewni odpowiedni poziom nawilżenia.
 
Oprócz niezbędnej ochrony, należy również pamiętać o odpowiednich akcesoriach dostosowanych do nakładania letniego makijażu. Które z nich najlepiej sprawdzą się w upalne dni?
 
Mini i maxi gąbeczka do makijażu
 
Gąbeczka do makijażu jest idelanym rozwiązaniem dla uzyskania efektu lekkiego makijażu. Jej opływowy kształt i wykonanie z pianki zapewnią równomierne rozprowadzenie cienkiej warstwy podkładu na skórze twarzy, dzięki czemu idealnie sprawdza sie ona podczas gorących letnich dni. Gąbka występuje także w wersji mini, która idealnie sprawdzi się w rozprowadzaniu podkładu lub korektora w trudno dostępnych miejscach i ułatwi nałożenie kosmetyku w okolicach kącików oczu i nosa. 
 
Wśród dostepnych na rynku produktów można znaleźć gąbki o strukturze "non-latex“, które pozwalają nałożyć kosmetyk bez smug i zacieków. Tego typu gąbeczka skutecznie rozprowadzi korektor czy podkład i zapewni trwałość produktu na cały dzień. 

Pędzel rodem z tropików
 
Trudno wyobrazić sobie letni makijaż bez użycia bronzera i rozświetlacza, które nadadzą twarzy blasku i podkreślą opaleniznę. Do aplikacji tego typu kosmetyków warto wybrać pędzel wykonany z naturalnych materiałów o luźnej strukturze włosia, która wspaniale nadaje się do aplikacji produktów prasowanych i umożliwa delikatną i stopniową aplikację, nie powodując efektu maski oraz zbyt ciężkiego makijażu. 
 
Wakacyjna kosmetyczka rządzi się własnymi prawami, a mnogośc produktów dostępnych na rynku umożliwia wybór pędzla, który nie tylko sprawdzi się pod względem aplikacji, ale także zachwyci estetyką - przykładem mogą być pędzle wykonane z drewna bambusowego. 

Letni szach - MAT
 
„Strefa T“ na twarzy, czyli okolice czoła, nosa i brody latem spędzają sen z powiek nie tylko osobom, które mają na codzień problemy z cerą. W upalne dni miejsca te narażone są szczególnie na przetłuszczenia. Naturalne bibułki matujące idealnie nadadzą się do przywracania efektu matowej skóry. Skutecznie ściągną nadmiar sebum, czyli naturalnej powłoki ochronnej w „strefie T“ oraz sprawią, że skóra wygląda bardziej promiennie, a makijaż nie ulega pogorszeniu. 
 
Wyczesane spojrzenie 
 
Brwi i rzęsy bardzo często grają główną rolę w letnim, naturalnym makijażu. Niezwykle ważne jest ich odżywienie, ale warto pamiętać także o zachowaniu atrakcyjności, ułożeniu i podkręceniu. W utrzymaniu odpowiedniego kształtu włosków pomocne okażą się szczoteczka do brwi i rzęs oraz zalotka. Profejsonalna zalotka skutecznie podkręci Twoje rzęsy, doda im uroku, a tym samym nada oku magicznego „błysku“. Podkręcenie rzęs oraz wyczesanie brwi to krótkie i proste czynności, które będą idelanym uzupełnieniem lekkiego, letniego makijażu. 
 
 
 
Gąbka do makijażu 3D Hebe Professional 
Gąbka typu blender do rozprowadzania każdego rodzaju podkładu. 
Ma strukturę "non-latex". Nie powoduje smug i zacieków.
 
Cena: 14,99 PLN
 
 
 
 
Gąbka do makijażu mini 3D Hebe Professional 
Gąbka przeznaczona jest do rozprowadzania podkładu lub korektora w trudno dostępnych miejscach twarzy, takich jak kąciki oczu i nosa. Ma strukturę "non-latex", dzięki czemu nie absorbuje kosmetyku.
 
Cena: 11,99 PLN
 
 
 

Pędzel do bronzera i rozświetlacza Hebe Professional Bamboo
Pędzel do konturowania. Kształt włosia umożliwia aplikację zarówno bronzera, różu, rozświetlacza, jak i pudru prasowanego. Umożliwia delikatną i stopniową aplikację produktu.
 
Cena: 39,99 PLN
 
 
 
 

Bibułki matujące, 100% naturalne Hebe Professional 
Naturalne bibułki matujące służą do uzyskania natychmiastowego efektu matowej skóry.
 
Cena: 9,99 PLN
 
 
 

Szczoteczka do brwi i rzęs Hebe Professional
Z jednej strony znajduje się grzebyk i szczoteczka do brwi umożliwiające dyscyplinowanie i nadanie kształtu brwiom. Grzebyk może służyć do rozczesywania rzęs i usuwania nadmiaru mascary. Końcówka z drugiej strony w formie spiralnej szczoteczki umożliwia układanie brwi i rozczesywanie rzęs.
 
Cena: 13,99 PLN
 
 
 
 
Zalotka do rzęs Hebe Professional 
Zalotki do rzęs należy użyć przed wykonaniem makijażu.
 
Cena: 14,99 PLN
 
 
 
Kosmetyczka mała By Hebe
Kosmetyczka by Hebe wielkości 8x18x6 cm jest idealna do damskiej torebki.
 
Cena: 26,99 PLN
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar