2021-06-22

Nowinki

Primark wprowadza na rynek dżinsy ze złotym certyfikatem

 Primark wprowadza na rynek dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified® – najbardziej zrównoważone dżinsy, jakie kiedykolwiek wyprodukowano

 
Niski wpływ produkcji na środowisko, ale w wielkim stylu – nowe dżinsy typu mom marki Primark, powstałe ze 100% bawełny organicznej uzyskały certyfikat Cradle to Cradle Certified® na poziomie Gold. Standard produktu certyfikowanego Cradle to Cradle® jest uznawaną na całym świecie miarą bezpiecznych, bardziej zrównoważonych produktów o mniejszym wpływie na ludzi i planetę.
 
 
 
 
 
Produkty z certyfikatem Cradle to Cradle Certified® dają klientom pewność, że to, co kupują, pochodzi z odpowiedzialnych źródeł. Nowy asortyment Primark daje tę pewność w połączeniu z bardzo niskimi cenami, które klienci znają i kochają. 
 
Marka jest zachwycona, że może zaoferować swoje pierwsze dżinsy z certyfikatem Cradle to Cradle Certified®. Wykonane z materiałów pochodzących z bardziej zrównoważonych źródeł, mom jeans są nie tylko doskonałym elementem garderoby, ale i są w pełni przetwarzalne.
 
Nowy produkt jest tylko jednym z elementów szerokiej kolekcji marki – Primark Cares. Produkty z etykietą Primark Cares obejmują dżinsy wykonane z bawełny uprawianej przez rolników przeszkolonych w ramach Primark’s Sustainable Cotton Programme, a także artykuły wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu –  w działach damskich, męskich, dziecięcych i domowych, takie jak stroje kąpielowe, odzież aktywna, obuwie, piżamy, bielizna, dżinsy i kołdry. Wszystko to jest częścią podróży Primark w kierunku stania się bardziej zrównoważoną firmą, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich cen, tak aby każdy mógł pozwolić sobie na bardziej zrównoważone zakupy. Nowy asortyment dżinsów z certyfikatem Cradle to Cradle Certified® jest następstwem wprowadzenia na rynek kolekcji odzieży rekreacyjnej we współpracy z Recover, a w najbliższych miesiącach planowane są kolejne kolekcje kapsułowe. 
 
Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią programu Cradle to Cradle Certified® Products i wprowadzić na rynek najbardziej ekologicznie wykonane do tej pory dżinsy. Ta kolekcja jest małym, ale ważnym dodatkiem do naszego asortymentu Primark Cares i częścią ogólnej ambicji marki, by zapewnić klientom bardziej zrównoważoną modę bez rezygnacji z niesamowitych cen, z których jesteśmy znani. Czeka nas o wiele więcej, w miarę jak będziemy rozwijać nasze plany w nadchodzących miesiącach – mówi Dyrektor Primark Cares, Lynne Walker.
 
Aby uzyskać złoty certyfikat Cradle to Cradle Certified®, dżinsy zostały ocenione pod kątem wydajności środowiskowej i społecznej w pięciu krytycznych kategoriach zrównoważonego rozwoju: 
 
  • Zdrowy materiał; zapewnienie, że produkty są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla planety. Dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified® są produkowane ze 100%  bawełny organicznej oraz przy użyciu środków chemicznych i barwników, które są bardziej zrównoważone.

 

  • Możliwość ponownego wykorzystania materiału; eliminacja odpadów poprzez projektowanie z myślą o możliwości recyklingu. Te dżinsy w pełni nadają się do przetworzenia.   

 

  • Energia odnawialna i zarządzanie emisją dwutlenku węgla; ochrona życia na naszej planecie. Dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified® są produkowane przy użyciu minimum 50% energii odnawialnej i przy zmniejszonej emisji dwutlenku węgla. 

 

  • Zarządzanie gospodarką wodną; zapewnia zachowanie i ochronę zasobów wodnych. Dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified® są produkowane przy użyciu metod, które chronią i zmniejszają zużycie wody. 

 

  • Odpowiedzialność społeczna; polepszanie warunków życia ludzi. Dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified®  powstają w środowisku, w którym stosowane są bezpieczne i uczciwe praktyki pracy. 
Nowe mom jeans z metką Primark Cares są dostępne w dwóch klasycznych kolorach: mid-blue i ecru, które zostały zabarwione barwnikiem pochodzącym z odpadów roślinnych. 
Dżinsy mają płaski krój z wysoką talią i zwężanymi nogawkami, dzięki czemu można je nosić przez cały rok. Podarte detale nadają im luźny wygląd, który pasuje do każdej sylwetki i stylu. 
Dżinsy są dostępne w rozmiarach od 32 do 48 w wybranych sklepach na całym świecie od 7 czerwca w atrakcyjnej cenie 95 zł za sztukę.
 
 
Więcej informacji: https://www.primark.com/en-ie/primark-cares 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar