2021-06-11

Dodatki

Zegarki Casio

Zegarki Casio, gdy tylko pojawiły się na rynku, zyskały wielką popularność. U podstaw ich sukcesu z pewnością leży ogromna funkcjonalność oraz godna podziwu wytrzymałość i jakość wykonania. Zalet tych zegarków jest jednak znacznie więcej. Sprawdź, dlaczego zegarek Casio powinien pojawić się na Twoim nadgarstku.

 

 

Japońska firma Casio powstała w 1946 roku. Pierwszym jej produktem była… fajka yubiwa, która służyła do dopalania papierosa do samego końca, a dzięki przemyślanej konstrukcji palący mógł mieć wolne ręce. Urządzenie to stało się rynkowym hitem, a sukces finansowy pozwolił na szybki rozwój firmy. W 1949 roku firma Casio pokazała światu pierwsze elektroniczne kalkulatory, a sześć lat później światło dzienne ujrzał pierwszy kalkulator biurkowy. I tak do początku lat siedemdziesiątych pojawiały się coraz to nowe i bardziej zaawansowane elektronicznie urządzenia liczące Casio. Natomiast w 1974 roku przedstawiono pierwsze zegarki Casio.

Zegarki Casio – jak podbijały świat?

Pierwszy zegarek firmy Casio nazywał się Casiotron. Był prawdziwym przełomem na rynku, bo wyposażono go w wyświetlacz LCD, wynaleziony tylko 2 lata wcześniej. Casiotron pracował w oparciu o doskonały mechanizm kwarcowy. Prawdziwa popularność zegarków Casio rozpoczęła się jednak w 1981 roku, gdy marka ta stała się sponsorem turnieju tenisowego Casio World Open i jednocześnie wprowadziła na rynek zegarek wyposażony w kalkulator. 

Od tego momentu zegarki Casio stały się przedmiotem pożądania na całym świecie, a firma przedstawiała coraz to nowe modele, które podbijały serca klientów. I tak w 1983 roku pokazano światu pierwszy zegarek G-shock, który był odporny na wstrząsy. W 1989 roku zaprezentowano zegarek Casio wyposażony w barometr, umożliwiający mierzenie wysokości lub głębokości. Dwa lata później prawdziwą furorę zrobił zegarek Casio z dotykowym ekranem, mający funkcję podręcznej książki telefonicznej, organizera i kalkulatora, a w 2000 roku pojawiły się zegarki Casio wyposażone w odtwarzacze plików mp3 oraz w fotograficzne aparaty cyfrowe. Nic więc dziwnego, że popularność zegarków tej marki do dziś nie maleje.

Zegarki Casio – dlaczego warto je mieć?

Casio to marka prestiżowa i doceniana na całym świecie. Wielu znanych ludzi używa zegarków tej firmy na co dzień. Można je dostrzec na nadgarstkach Baracka Obamy, Lady Gagi czy Justina Biebera. Nie ma się temu co dziwić, bo zegarki Casio to niezwykła funkcjonalność modeli i potwierdzona niezniszczalność. Kupując taki zegarek, możesz być spokojny, że nie zaszkodzi mu większość upadków, że będzie wodoszczelny i to nie tylko w codziennym użytkowaniu. Legendą są już zegarki Casio G-shock, które są chętnie wybierane przez osoby aktywne. Zegarki te dostarczają bowiem wielu informacji, takich jak prędkość poruszania się, temperatura powietrza, głębokość zanurzenia lub przeciwnie – wysokość, na której się znajduje właściciel.

Zegarki Casio zachwycają też jakością. Wykonywane są z najlepszej stali szlachetnej, z tworzywa sztucznego o doskonałej wytrzymałości oraz z przeróżnych szkieł ochronnych, od mineralnych aż po szafirowe. Zawsze są estetycznie wykonane, eleganckie, a ich design jest ponadczasowy.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar