2021-05-27

Oczy

Japońskie krople numer jeden na świecie dostępne już w Polsce

Japoński koncern Rohto – numer 1 na światowym rynku produktów do pielęgnacji oczu – wprowadził na polski rynek swój flagowy preparat: nawilżająco-odżywcze krople Rohto® Dry Aid®. Pojawienie się  innowacyjnego produktu jest reakcją na rosnącą potrzebę kompleksowego dbania o wzrok. 

 

Rohto

 

Wiek, płeć, zmiany hormonalne, klimatyzacja, zanieczyszczenie powietrza i długotrwałe skupianie wzroku na ekranach komputerów czy smartfonów – to tylko niektóre czynniki, przyczyniające się do zwiększania ryzyka wystąpienia zespołu suchego oka – dolegliwości, z którą do specjalistów zgłasza się coraz więcej Polek i Polaków. Ponieważ organizm ludzki nie jest w stanie nadążyć za rozwojem technologicznym, a współczesny styl życia wiąże się z coraz większym obciążaniem wzroku, nasze oczy coraz częściej potrzebują wsparcia. 
 
W odpowiedzi na rosnącą potrzebę kompleksowego zadbania o swój wzrok, japoński koncern Rohto Pharmaceutical opracował Rohto® Dry Aid® – nawilżająco-odżywcze krople, wspomagające leczenie zespołu suchego oka. Zastosowana w preparacie technologia Tearshield™ działa na osiem objawów suchego oka i wspiera regenerację obu warstw filmu łzowego – warstwy mucynowo-wodnej, odpowiedzialnej za nawilżenie i ochronę oka, oraz lipidowej, ograniczającej parowanie filmu łzowego. 
 
Technologia Rohto® Dry Aid® została opracowana tak, by jak najlepiej naśladować ludzkie łzy. Dzięki precyzyjnie dobranym składnikom krople łagodzą wszystkie objawy suchego oka, takie jak uczucie suchości, ból, swędzenie, pieczenie, kłucie, zmęczenie i podrażnienie oraz uczucie piasku w oku. Ponadto krople są przezroczyste, co oznacza, że ich stosowanie nie zaburza ostrości widzenia. Specjalnie zaprojektowany aplikator pozwala precyzyjnie dozować Rohto® Dry Aid®, niezależnie od kąta zakraplania. 
 
Skuteczność działania kropli Rohto została udowodniona przez niezależne ośrodki badawcze. Długotrwałe, 12-godzinne działanie kropli potwierdziły badania prowadzone przez międzynarodową firmę badawczą Ayton Global Research. 
 
Rohto Pharmaceutical zajmuje pozycję światowego lidera branży kropli do oczu. Pierwsze krople Rohto® Eye Drop zostały opracowane w 1909 r. w reakcji na powszechnie występujące wówczas w społeczeństwie dolegliwości oczu. Innowacyjność produktu Rohto sprawiła, że marka szybko zyskała pozycję lidera branży. 
 
W 2019 r. Rohto zostało wpisane do „Księgi rekordów Guinessa” jako największa firma w branży produktów do pielęgnacji oczu dostępnych bez recepty. 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar