2021-05-25

KSIĄŻKA

Książka Sama Tschida Siri, kim jestem?

 Fenomenalna komedia romantyczna na czasie dla wszystkich #instadziewczyn

 

 
 
 
Nota:
 
Błyskotliwa komedia romantyczna na czasie dla wszystkich #instadziewczyn i #instakobiet. 
Mia budzi się w szpitalu w Los Angeles z… amnezją. Nie potrafi sobie przypomnieć nawet swojego imienia. Przy sobie ma jedynie podartą imprezową sukienkę od Prady (hmm, tylko kto chodzi na imprezy we wtorki?!), pomadkę Chanel i iPhone’a z rozbitym wyświetlaczem. Ponieważ nie pamięta niczego ze swojego życia, musi je odbudować na podstawie zdjęć, które zamieściła na Instagramie. Nic prostszego / Łatwizna, prawda? Zawsze to jakiś trop. Cóż, może i tak by było, gdyby nie to, że fotki, które wrzucamy na Insta to najczęściej podkolorowana wersja rzeczywistości, niekoniecznie mająca wiele wspólnego z prawdą. A Mia była mistrzynią kreowania wizerunku. Niestety przekona się, że za imponującym internetowym wizerunkiem kryją się mało spektakularne realia. Pomoże jej w tym Max, którego przypadkiem pozna i który sprawi, że poczuje „to coś”. Ale czy bez insta filtrów będzie dla niego atrakcyjna? 
 
W planach ekranizacja
 
 
 
 
Cytaty i rekomendacje:
„Bardzo udany debiut, przyjemna i zabawna lektura. Coś w sam raz dla amatorów współczesnych komedii romantycznych i lekkich opowieści spod znaku tajemnicy”. 
– „Kirkus Reviews”
 
„Debiutancka książka Tschidy to połączenie Dziennika Bridget Jones z Legalną blondynką”. 
– „Booklist”
 
„Dobra lektura, która nie pozostawia niedosytu. Zabawna, a przy tym zupełnie nietypowa romantyczna historia”.
– „Publishers Weekly”
 
„Debiutancka powieść Tschidy to pełna energii i humoru relacja ze świata, który kręci się wokół selfie, a jednocześnie refleksja na rolą zdjęć w naszej rzeczywistości. Mia co prawda straciła pamięć, ale idzie przez życie jak burza. Kto sięgnie po tę książkę, ten będzie z wypiekami na twarzy śledził jej poszukiwania prawdy o sobie”.
– Roselle Lim, autorka książek Natalie Tan's Book of Luck and Fortune oraz Vanessa Yu's Magical Paris Teashop
 
„Z połączenia Ślicznotek z I że cię nie opuszczę, tyle że takiego nieco bardziej pokręconej, lekko mrocznej i mocno osadzonej w rzeczywistości milenialsów, powstała powieść dla kobiet, która wciąga i zapewnia dobrą rozrywkę. Siri, kim jestem? to przesycona dowcipem i owiana aurą tajemnicy historia o odkrywaniu siebie. Przeczytałam od deski do deski, świetnie się przy tym bawiąc.
– Naima Simone, autorka bestsellerowej serii o żonach i dziewczynach futbolistów
 
„Siri, kim jestem? to przenikliwa i dowcipna książka, która zaskakuje głębią. To z jednej strony satyra na świat, w którym najważniejszy jest Instagram, z drugiej zaś urocza historia miłosna i opowieść o kobiecie, w której życiu coś się zmienia i która w związku z tym również postanawia się zmienić”.
– Katie Noah Gibson, Shelf Awareness
 
„Ta dowcipna książka spełni wszystkie wymagania miłośnika historii romantycznych, który szuka błyskotliwego i zabawnego komentarza na temat kultury selfie”.
– Shelf Awareness
 
 
 
 
Biogram autorki:
Sam Tschida pisze komedie romantyczne. Mieszka pod jednym dachem z przystojnym facetem, gromadką dzieci i dwoma niezbyt ułożonymi psami. Już co najmniej od miesiąca planuje, że wkrótce upiecze szarlotkę. Marzy jej się też kilka długich godzin z Netfliksem i manicure. Może kiedyś…
 
Gdy akurat nie realizuje swoich pisarskich marzeń i nie marzy o pieczeniu ciast, prowadzi SMUT University, czyli szkołę dla pisarzy, którą stworzyła, aby wspierać adeptów słowa w nawiązywaniu relacji, nauce rzemiosła i wymianie sprośnych dowcipów. Jest spod znaku ryb, więc bez zbędnego owijania w bawełnę powiedzmy sobie, że tak naprawdę chodzi w tym wszystkim o terapię. Sam to zatem terapeutka bez licencji, która gdy akurat nie rozmawia z ludźmi pisze komedie romantyczne.
 
 
Które wydanie: pierwsze
Kategoria, gatunek: literatura obyczajowa
Słowa klucze:
Tytuł oryginału: Siri Who Am I 
 
 
Tłumaczenie: Magda Witkowska
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar