2021-04-23

KSIĄŻKA

Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnym i drogami

Książka to w połowie reportaż, w połowie przewodnik – opowiadanie, jak chodzić po Bieszczadach, aby odnaleźć w nich coś więcej niż tylko „góry niższe i mniej sławne od Tatr”. Znakomita górska pozycja książkowa.

 

 

 

 

Autor:

Adrian Markowski

 

Tytuł: 

Bieszczady

 

Podtytuł:

Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami

 

Seria:

bs

 

Lead: 

Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby zrozumieć i pokochać Bieszczady.

 

Nota: 

Ta książka to klucz do poznania Bieszczadów. I to wcale nie powierzchownie, ale do gębi. Na podstawie swoich długoletnich doświadczeń autor książki pewnie prowadzi czytelnika po drogach i bezdrożach, meandrach przeszłości i dnia dzisiejszego Bieszczadów. Niczego nie narzuca, lecz jedynie wskazuje szlaki do skarbów, które można tu odnaleźć. Bo Bieszczady są magiczne, jednak ta magia dostępna jest jedynie tym, którzy wiedzą, gdzie i na co należy patrzeć. Nie są skąpe, ale nie obdarowują każdego tak samo. Mierzą wędrowców własną miarą, ceniąc szczególnie tych, którzy przemierzają swoją drogę z szacunkiem i pokorą.

Adrian Markowski, autor na poły przewodnika, na poły reportażu, zaprasza na ścieżki bardziej i mniej znane, leżące na szlakach, poza nimi, a także we wnętrzu każdego z nas. Pokazuje, że każdy, jeśli tylko zechce, może przeżyć na tych rubieżach prawdziwą przygodę. Bo choć Bieszczady nie są już dalekie i dzikie, zawsze były i wciąż pozostają wyzwaniem. Każdy musi tu wydeptać swoją ścieżkę. Ta książka to pierwszy krok. 

 

Biogram autora: 

Adrian Markowski ? pisarz i poeta, autor tomu opowiadań Sąsiady (zekranizowanego przez Grzegorza Królikiewicza), tomiku piosenek Niebo nad Caryńską oraz książek dla dzieci Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy i Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy; dziennikarz, redaktor i tłumacz, przez całe życie zawodowo związany ze słowem pisanym. 

 

Cytaty i rekomendacje (IV okładka):

 

Z tą książką zrozumiesz i pokochasz Bieszczady.

Krzysztof Potaczała, autor m.in. trzytomowego cyklu Bieszczady w PRL-u, To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczad i Zostały tylko kamienie. Akcja Wisła, wygnanie i powroty.

 

Które wydanie: 

pierwsze

 

Kategoria, gatunek: 

reportaż / przewodnik

 

Przełożył: 

-

 

Tytuł oryginału:

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar