2021-04-18

Czy wiesz, że...

Jak wybrać stomatologa na długi czas?

Do stomatologa powinno chodzić się jak do lekarza rodzinnego. Warto wybrać jednego, który będzie regularnie dbał o uzębienie, przeprowadzał okresowe przeglądy zębów, decydował o kierunku leczenia, a jeśli zajdzie taka konieczność - skieruje do odpowiedniego specjalisty. Niestety wielu pacjentów nadal często leczy zęby wyrywkowo, gdy dopadnie ból. Wówczas nie jest istotne do jakiego stomatologa trafi, byle wizyta odbyła się jak najszybciej.

 

 

Od przypadku, do przypadku

Przypadkowo dobierani dentyści to nadal grzech wielu osób. Dlaczego? Po pierwsze tacy pacjenci najczęściej nie dbają odpowiednio o profilaktykę, nie dokonują rutynowych przeglądów stomatologicznych, szukając pomocy specjalisty tylko w przypadku gdy zaczyna się dziać coś niepokojącego. Często wyleczenie jednego zęba (który akurat dawał dolegliwości bólowe) sprawia, że pacjent znika i pojawia się wtedy, gdy pojawią się kolejne nieprzyjemne objawy, wybierając pomoc niekoniecznie tego samego stomatologa. Owszem, w takich sytuacjach można uzyskać fachową i kompetentną pomoc, jednak nie ma mowy o kompleksowym i skutecznym dbaniu o kondycję zębów.

Znajdź odpowiedniego dentystę

Warto świadomie podejmować wybór dotyczący odpowiedniego stomatologa. Należy szukać, można korzystać z informacji zamieszczonych w Internecie lub zasięgnąć opinii znajomych i przyjaciół. Poszukując informacji na temat gabinet stomatologiczny Warszawa znaleźć można naprawdę świetnych specjalistów, cieszących się doskonałą opinią.

Znalezienie naprawdę dobrego dentysty bywa zadaniem trudnym, ze względu na ilość gabinetów i specjalistów, szczególnie w dużych miastach. Jednak gdy już się uda, warto korzystać z jego pomocy zawsze, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Dlaczego warto mieć “swojego” stomatologa?

Jeden prowadzący stomatolog to same korzyści. Analogicznie, jak w przypadku lekarza POZ, który doskonale zna historię choroby pacjenta, wie, jakie leki stosuje, na co się leczy, jakie badania zostały wykonane, ponieważ posiada dostęp do pełnej dokumentacji medycznej, tak samo jest w przypadku stomatologa. Lekarz prowadzący, który regularnie wykonuje badania profilaktyczne, a także leczy, zna sytuację zdrowotną zębów pacjenta, co znacznie ułatwia pracę i opiekę. Kompleksowa obsługa jednego specjalisty pozwoli jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i doskonałą kondycją zębów.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar