2021-03-13

WARTO WIEDZIEĆ

W jaki sposób należy zabezpieczać papierowe zdjęcia?

W obecnych czasach nastąpił rozkwit fotografii cyfrowej i dzięki temu mamy możliwość robienia zdjęć, praktycznie w każdej sytuacji. Dzięki aparatom wbudowanym w smartfon żadna wyjątkowa sytuacja nam nie umknie, ponieważ zawsze mamy go pod rękę. Pomimo współczesnego fenomenu, którym niezaprzeczalnie jest aparat cyfrowy i tak mamy sentyment do tradycyjnej, papierowej fotografii.

 

 

W jaki sposób należy zabezpieczać papierowe zdjęcia?

 
Jeśli jesteś pasjonatem fotografii, to dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu masz nieograniczoną możliwość wykonywania i zapisywania swoich zdjęć. Na dysku komputerowym lub też na kartach SD możemy zapisywać olbrzymią ilość fotograficznych plików. Jednak w ten sposób, łatwo zapominamy o świetnych momentach zarejestrowanych na fotograficznych kadrach. Po prostu nie jesteśmy w stanie przebrnąć przez tak ogromną ilość danych. Właśnie dlatego powstała bardzo korzystna dla klientów usługa, którą jest wywoływanie zdjęć online. Internetowe fotolaby oferują wysokiej klasy, bardzo ostre i wyraźne wydruki, w bardzo przystępnych cenach. Na kliszy fotograficznej mogliśmy optymalnie zapisać 36 zdjęć, gdyż tylko tyle posiadała klatek i nie mogliśmy również w żaden sposób w nie ingerować. Współczesne aparaty cyfrowe, z kolei posiadają wygodne funkcje, dzięki którym możemy samodzielnie wykadrować swoje zdjęcia, poprawić kontrast, czy też podciągnąć barwy. Oczywiście możemy to samo wykonać przy pomocy znanego programu graficznego. Jeśli posegregowaliśmy już swoje zdjęcia i utworzyliśmy odpowiedni folder z tymi ulubionymi, to warto trochę podciągnąć ich jakość i przesłać do wybranego laboratorium fotograficznego do wywołania. Po otrzymaniu papierowych odbitek należy odpowiednio je zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli albumów fotograficznych oraz ramek na zdjęcia standardowe, czyli w popularnym rozmiarze 9X13 lub 10X15 cm. Na zdjęcia w takich rozmiarach możemy także zakupić specjalne, ozdobne pudełka do ich przechowywania. Pudełka te zazwyczaj są estetycznie oklejone elegancką tkaniną i dlatego też prezentują się bardzo stylowo. Wybierając takie rozwiązanie do zabezpieczenia swoich zdjęć, należy także zadbać o to, by zdjęcia się nie posklejały. Warto więc poprzekładać je pergaminem. Zarówno wydrukowane odbitki zdjęć umieszczone w pięknym albumie, jak i w pudełku na fotografie, mogą stanowić wyjątkowy i osobisty upominek dla kogoś bliskiego.
 
 
 
 
 
Z kolei, jeśli zdecydujesz się na duże wydruki, czyli formaty XXL, to musisz zaopatrzyć się także w odpowiednie do rozmiaru odbitek ramy albo antyramy.
 
Naprawdę warto wyeksponować swoje papierowe zdjęcia, ponieważ dzięki temu, będą one przywoływały przyjemne chwile, kiedy tylko na nie spojrzysz.
 
 
Polecamy!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar