2021-03-03

WARTO WIEDZIEĆ

Jak zrobić artystyczny kolaż z własnych zdjęć?

Tagi: zdjęcia

Kolaż z własnych zdjęć, to niepowtarzalna ozdoba, która nie tylko świetnie prezentuje na jasnej ścianie, ale również może stanowić wyjątkowy i bardzo osobisty prezent dla kogoś bliskiego. Poza tym, do tworzenia fotograficznego kolażu, warto zaangażować całą rodzinę i dzięki temu, w kreatywny i przyjemny sposób, spędzić wspólnie czas. 

 

 


Jak zrobić artystyczny kolaż z własnych zdjęć?
 
Oryginalny, fotograficzny kolaż możemy wykonać w tradycyjny sposób, tzn. doklejając zdjęcia, do papierowej bazy. Podstawę może stanowić także zwykła gazeta. W ostatnim czasie popularnym trendem stało się tworzenie kolażu, ze zdjęć doklejanych do zwykłej gazety. Do tej artystycznej aktywności, warto zaangażować także swoich bliskich, ponieważ może okazać się to wspaniałym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu w zabawny i kreatywny sposób. Oczywiście do jego wykonania, będziemy potrzebowali kilku prostych akcesoriów i kreatywnego podejścia do tematu. Do niezbędnych akcesoriów należą oczywiście wcześniej wybrane odbitki zdjęć, kartonowa baza, nożyczki, klej do papieru oraz adekwatne do rozmiaru bazy ramy lub antyramy. 
 
Z kolei, jeśli na co dzień korzystamy z konkretnego, graficznego programu, to również możemy przy jego użyciu skomponować ciekawy kolaż ze zdjęć cyfrowych. Następnie po określeniu interesującego nas rozmiaru, możemy go wydrukować w wybranym fotolabie i estetycznie oprawić. Z pewnością takie niepowtarzalne dzieło, jeśli zapewnimy mu odpowiednią oprawę, może w niezwykle interesujący sposób przyozdobić nasze mieszkanie, albo stanowić wyjątkowy prezent dla wybranej osoby. Zazwyczaj osobiste prezenty, w których wykonanie włożymy własną inwencję i zaangażowanie, są docenione i sprawiają prawdziwą radość obdarowanemu.
 
 
 
 
Warto więc zamienić swoje fotograficzne pliki cyfrowe, w tradycyjne fotografie i skorzystać z nowoczesnej usługi, którą oferują internetowe fotolaby, czyli z wywoływania zdjęć online. Zdecydowanie współcześnie jest to najbardziej komfortowe i najtańsze rozwiązanie, jeśli chcesz szybko i bezproblemowo powiększyć swoją kolekcję papierowych zdjęć. Wystarczy zalogować się do aplikacji online i przesłać swoje zdjęcia. Następnie musimy wybrać ilość oraz rozmiar odbitek i określić rodzaj papieru fotograficznego tzn. matowy lub błyszczący. Po opłaceniu zlecenia, po prostu czekamy na przesyłkę z naszymi zdjęciami. Jeśli chodzi czas oczekiwania, to także nie ma niepokoju, ponieważ nawet w ciągu jednej doby, możemy mieć zamówione odbitki, u siebie w domu. 
 
 
Życzymy więc wielu kreatywnych pomysłów na własny, fotograficzny kolaż!
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar