2020-12-30

Buty

Trend alert -buty z charakterem czyli moda na sznurowane botki

Jedne z najbardziej pożądanych butów w tym sezonie, ale znane i lubiane już od dekad. Noszą je od dawna z zamiłowaniem Hailey Bieber, Kendall Jenner i Miley Cyrus. Swoją popularność zawdzięczają modzie ulicznej i jej ikonom, dzięki czemu na dobre weszły na salony. Mowa o sznurowanych botkach na grubej podeszwie, których uniwersalność w stylizowaniu nie ma granic. Można je znaleźćw sklepie Deichmann w różnorodnych kolorach. Jeśli jeszcze nie masz takich w swojej szafie, to pora nadrobić zaległości! 

 

 

 

 

 

 
Sznurowane botki na grubej podeszwie inspirowane są glanami i do mainstreamu weszły za sprawą stylu militarnego. Dokładnie tak samo jak uwielbiane przez wszystkich trencze, które niegdyś zarezerwowane były dla wojska. Na początku glany noszone były przez członków subkultur: metalowców i gotów. Później zdobyły uznanie mody ulicznej i gwiazd, a następnie zaczęły coraz bardziej przenikać do tego co powszednie. Stworzyło to zapotrzebowanie na produkcję butów lżejszych i bardziej funkcjonalnych od glanów np. poprzez umieszczanie suwaka po wewnętrznej stronie, czy skracanie cholewki. Obecnie niemal każda fashionistka ma sznurowane botki w swojej szafie. 
 
Jeśli tworzysz garderobę kapsułową lub lubisz klasykę, to postaw na czarne botki. Nie dość, że można je wystylizować prawdopodobnie z większością elementów garderoby (jeśli nie z całością), to przy odpowiedniej pielęgnacji posłużą przez kilka sezonów! Takim modelem są lakierowane botki Bench z ochronną membraną Tex, które wyróżnia piękny połysk i białe przeszycia. Natomiast lakierowane botki Catwalk są dodatkowo zdobione tłoczeniem imitującym krokodylą skórę. Ten uniwersalny fason świetnie wkomponuje się w obecną zawartość szafy ratując niejedną stylizację. Nieco bardziej urozmaicone są botki 5thAvenue typu motocyklówki, których cholewka jest ozdobiona dwiema klamrami oraz poprzecznym suwakiem po zewnętrznej stronie. Świetne rozwiązanie dla osób, które lubią być trendy i wyróżniać się. Do wyboru również wersja prostych botków 5thAvenue z nieco dłuższą cholewką dla zmarzluchów. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Buty z charakterem wcale nie muszą być czarne! Mogą być za to pomarańczowe niczym soczyste owoce, tak jak lakierowane botki Tom Tailor. Energetyczny kolor nada temperamentu stylizacji rozświetlając nawet najbardziej pochmurne dni. Bardziej “spokojną” barwę mają botki Catwalk w kolorze karminowej czerwieni. Botki są zdobione tłoczeniem imitującym krokodylą skórę, co razem z karminem tworzy niepowtarzalne połączenie pozwalające wyróżniać się na ulicy. To co, który fason wybierasz? 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar