2020-10-24

Moda ślubna

OCEAN PRZYSZŁOŚCI

Każdego roku do mórz i oceanów trafiają miliony ton plastikowych śmieci. Większe i mniejsze cząsteczki stanowią ogromne zagrożenie dla morskich ekosystemów. Ale całkowite konsekwencje zanieczyszczenia wód plastikiem są nieprzewidywalne.

"Pewne jest jedno: tak dalej być nie może. Nie jesteśmy w stanie oczyścić oceanów z już zalegających w nich plastikowych śmieci, musimy więc podjąć środki zaradcze i szybko i skutecznie zmniejszyć dalszy napływ plastiku”
 
 
 
 
 
Aż 95 proc. całego plastiku trafiającego do mórz i oceanów na Ziemi pochodzi z zaledwie 10 rzek. Osiem z tych rzek - Jangcy, Indus, Rzeka Żółta (Huang He), Hai He, Ganges, Rzeka Perłowa, Amur i Mekong – znajduje się w Azji, dwie pozostałe, Nil i Niger, w Afryce.
 
Karolina Seeger - polska projektantka mody ślubnej, stawiająca na odważne i nietuzinkowe kroje, której kreacje pochodzące z jej salonu we Wrocławiu są chętnie wybierane przez kobiety z całego świata, ceniąca ekstrawagancję i niepowtarzalność projektów, postanowiła nagłośnić światowy problem zanieczyszczenia wód Oceanów i Mórz.
 
Na jednej z wypraw na indonezyjską wyspę Bali w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, odkryła ogromną skalę zanieczyszczenia Oceanu Spokojnego, którego efekty można zobaczyć na każdej plaży tej wyspy. Projektantka chcąc wykorzystać swoją pasję do mody i chęć niesienia pomocy potrzebującym postanowiła wesprzeć lokalny przemysł produkcji materiału pochodzącego w 100% z recyklingu. Stworzyła suknię ślubną wykonaną wyłącznie z tego materiału pozyskanego z plastiku z Oceanu.
 
Projekt Suknia ślubna – Ocean Przyszłości, ma na celu komunikować pilną potrzebę zaprzestania zanieczyszczenia wód, które wkrótce doprowadzą do uśmiercenia życie w wodzie i poza nią.
 
Suknia Ocean Przyszłości obecnie można zobaczyć w stacjonarnym salonie we Wrocławiu przy ulicy Rynek 30. Już wkrótce zostanie przekazana do Muzeum.
 
Więcej informacji: http://karolina-seeger.pl/
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar