2020-10-17

Buty

Z myślą o zagrożonych gatunkach zwierząt. ANIMAL MINI COLLECTION od marki DIADORA

Sneakersy z kolekcji Heritage to coroczny wyraz hołdu dlanajważniejszych wartości, zakorzenionych w DNA marki DIADORA. Autentyczność, rzemiosło i pamięć o pochodzeniu. W sezonie AW2020 brand zdecydował się oddać cześć także … naturze. A dokładnie – zwierzętom zagrożonym wyginięciem. Oto ANIMAL MINI COLLECTION!

Powstanie butów to wynik współpracy z włoskim artystą Leo Colacicco (LC23). I to nie pierwszy raz kiedy twórca łączy swoje siły z marką  DIADORA! Leo odpowiada między innymi za ekskluzywną kolekcję butów inspirowanych kreskówką „Różowa Pantera”, czy zeszłoroczny bestseller, świecące w ciemności sneakersy Luminarie.
 
ANIMAL MINI COLLECTION składa się z czterech unisexowych modeli butów. Charakteryzują się precyzyjnym wykonaniem oraz nowatorskim połączeniem materiałów i kolorów – każda z par nawiązuje swoim designem do innego gatunku zwierząt – niedźwiedzia polarnego, lwa afrykańskiego, wilka oraz goryla górskiego.
 
DIADORA N9000 ORSO POLARE to hołd dla klasycznego modelu buta stworzonego w latach 90. Sneakersy NN9000 zostały zaprojektowane w 1990 roku jako buty do biegania, a po paru latach zyskały miano jednych z najpopularniejszych modeli obuwia marki. Swoją kolorystyką nawiązują do wyglądu zagrożonego gatunku niedźwiedzia polarnego. Wykonane całkowicie ręcznie, z najwyższej jakości skóry oraz zamszu.
 
 
 
orso polare
 
 
DIADORA N9000 LEONE to buty zaprojektowane również na bazie tradycyjnego modelu NN9000. Wykonane z najwyższej jakości skóry oraz zamszowych dodatków. Stworzone w kolorach Ziemi, przywodzą na myśl króla sawanny – czyli lwa.
 
 
 
leone
 
 
DIADORA ECLIPSE LUPO nawiązujący do modelu buta z 1995 roku to but o opływowym wyglądzie i dynamicznym kształcie. Jest animizacją wilka. Zaprojektowany w barwach nawiązujących do lasu, a stworzony z najlepszej jakości skóry, zamszu oraz sztucznego futra.
 
 
 
 
lupo
 
 
DIADORA MI BASKET GORILLA to model sneakersów za kostkę. Wykonany ze skóry i zamszu. Noszony przez drużynę koszykówki OlimpiaMilano w 1984 roku obecnie reprezentuje zagrożony wyginięciem gatunek goryla.
 
 
 
gorilla
 
Część dochodów ze sprzedaży sneakersów zostanie przekazana na rzecz wsparcia „Laboratorium Przyrody”, czyli projektu edukacyjnego stworzonego przez markę DIADORA i Parco Natura Viva w Bussolengo, w Północnych Włoszech. Jego celem jest edukacja i uświadamianie ludzi w zakresie ochrony środowiska oraz zagrożonych gatunków zwierząt i roślin.
 
DIADORA to obuwie, które możemy nosić przez lata. Kolekcja Heritage zaprojektowana przez Leo Colacicco to doskonały dowód na to, że modele są ponadczasowe. Marka tworzy w duchu współczesności, ale jednocześnie nawiązując do tradycji. I dbając o przyszłość.
 
 
ANIMAL MINI COLLECTION dostępna jest na www.mmsport.pl

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar