2020-09-24

KSIĄŻKA

"Szkoła bohaterów i bohaterek" Przemka Staronia

Polska szkoła ma dużo do nadrobienia jeśli chodzi o wspieranie młodych ludzi w emocjonalnym dojrzewaniu i w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Dlatego szczególnie miło mi zapowiedzieć książkę, która mądrze i w - dosłownie! - fantastyczny sposób wypełnia tę lukę.

 
Jej autorem jest Przemek Staroń - Nauczyciel Roku 2018, twórca polskiego Zakonu Feniksa, tutor niemal 50 olimpijczyków z filozofii, jeden z 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Global Teacher Prize czyli "nauczycielskiego Nobla". Jego "Szkoła bohaterów i bohaterek" to poradnik psychologiczny odpowiadający na najbardziej palące problemy zgłaszane przez młodych ludzi, w którym za przykład tego, jak sobie radzić z życiem służą perypetie m.in. Harry'ego Pottera, Frodo Bagginsa, Percy'ego Jacksona, Nastki ze Stranger Things, Włóczykija z Muminków czy Hulka z Avengersów. Czy można lepiej dotrzeć do młodzieży ???
 
 
 
 
 
14 października ukaże się książka Nauczyciela Roku Przemka Staronia “Szkoła bohaterek i bohaterów czyli jak sobie radzić z życiem”  
 
 
Nastolatki nie mają łatwo. Na każdym kroku wyzwania. Przemek Staroń przybywa ze wsparciem!  
 
Nauczyciel Roku 2018, psycholog, nauczyciel etyki i filozofii, nominowany do Global Teacher Prize, czyli „nauczycielskiego Nobla”, fan Harry’ego Pottera i klocków Lego zebrał od młodych ludzi pytania i wątpliwości, z którymi się borykają. Czy to źle być smutnym? Czy warto się zakochiwać? Jak znieść porażkę? Co się stanie, jak wyjdę przed szereg? Dlaczego wygląd jest taki ważny? Jak poradzić sobie z lękiem? Dlaczego jest mi tak ciężko? Następnie odpowiedział na te pytania – opierając się na swojej wiedzy psychologicznej oraz na historiach bohaterów znanych z książek i filmów. Są wśród nich postacie z "Harry’ego Pottera", „Władcy Pierścieni”, „Stranger Things”, „Gwiezdnych Wojen” czy Avengersów. „Szkoła bohaterek i bohaterów” to poradnik psychologiczny, który czyta się jak powieść przygodową!  
 
 
 
 
 
Książkę zilustrowała Marta Ruszkowska, której poetyckie grafiki są jak materiał wprost na koszulki, torby czy tatuaże. 
 
  
 
Lektura idealna. Nie dość, że nie ma stempla od ministra edukacji, to jeszcze odsyła do fantastycznych książek, które… też go nie mają. A takie lubimy najbardziej. Wierzę, że książę Przemka pokochacie. I jeśli ktoś kogoś będzie zmuszał do jej czytania, to nie minister, a Wy. Zupełnie tak jak ja!  
 
Justyna Suchecka    
 
  
 
Obowiązkowa (i bardzo przyjemna!) lektura dla każdego nastolatka i jego rodzica. Dla mnie, i jako mamy, i jako człowieka, przeczytanie tej książki było jak wyjście z Jaskini Platona. Nie wiecie, co to takiego? Nie szkodzi, dowiecie się od Staronia!    
 
Natalia Tur/ Nishka   
 
  
 
Książka Przemka Staronia to drogowskaz, który wskaże czytelnikom drogę ku szczęściu nawet w najtrudniejszych czasach. Cieszę się, że żyję w świecie, w którym mogłem to przeczytać.
 
Andrzej Tucholski   
 
 
 
"Nie uczymy tych, którzy wiedzą

Nie uczymy także tych, którzy nie wiedzą

Uczymy tych, którzy nie wiedzą, że wiedzą"

Sokrates
 
 
 
Przemek Staroń (ur.1985) psycholog, nauczyciel, trener, nagrodzony przez Komisję Europejską twórca międzypokoleniowego Zakonu Feniksa, tutor niemal 50 olimpijczyków z filozofii, fan efektu wow, twórca magicznej pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania snapchata w edukacji zwany też profesorem Snapem, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata", nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, wybrany Człowiekiem Roku Gazety Wyborczej za "wzorowe sprawowanie". Nauczyciel Roku 2018, w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize. Ekspert ds. edukacji w sztabie Kandydata na Prezydenta RP Szymona Hołowni. Uczy filozofii, etyki i wiedzy o kulturze w II LO w Sopocie.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar