2020-08-31

KSIĄŻKA

"OSIEDLE SIELANKA" - nowa książka Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk

Już jutro premiera książki Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk pt.: "OSIEDLE SIELANKA". To pierwszy tom serii o sąsiedzkich perypetiach na podwarszawskim osiedlu.

 
Jak zwykle autorka przedstawia całą plejadę postaci, wśród których każdy z nas odnajdzie siebie lub swojego sąsiada.
 
Okraszona humorem opowieść została wzbogacona zabawnymi ilustracjami Joanny Klimaszewskiej, które dodają książce stylu i stanowią atrakcyjny dodatek, nawiązując do światowego trendu.
 
 
 
 
 
 

Opis:
 
Nowa seria Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Współczesna zabawna historia z pazurem! Wartka akcja i bohaterowie, z którymi nie będziecie chcieli się rozstać!
 
Do nowych apartamentowców w Sielance, małym osiedlu na obrzeżach Warszawy, wprowadzają się lokatorzy. Dawni mieszkańcy traktują ich jak intruzów, bo wysokie budynki niszczą willowy charakter Sielanki. Trwa cicha wojna dwóch światów. Beata, właścicielka salonu fryzjerskiego Czar usytuowanego w centrum Sielanki, jest najlepiej poinformowana w lokalnych sprawach. To u niej zawiązują się nici wszelkich intryg, choć o palmę pierwszeństwa w tej konkurencji walczy też Maria, emerytowana nauczycielka. Jednak najwięcej o mieszkańcach wiedzą menel Duży Rycho, który z powodu zakrzepicy musi spacerować przez sześć godzin dziennie, oraz Profesorowa, ponieważ regularnie wyprowadza na spacer swoje psy. Kontakty między lokalsami a napływowymi powoli zacieśniają się. Ala, żona dewelopera, zamierza prowadzić zajęcia jogi i szuka chętnych pań, architekt Stefan zaś, wróciwszy z dłuższego pobytu w USA, rozgląda się za pracą. Ich stłuczka na skrzyżowaniu rozpoczyna serię niefortunnych zdarzeń.
 
Małgorzata Gutowska-Adamczyk - jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru - zadebiutowała jako scenarzystka serialu Tata, a Marcin powiedział… Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i młodzieży. "Cukiernią Pod Amorem", przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. Jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka. Ma dwóch synów – Macieja i Piotra.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar