2020-06-12

Kolekcje ubrań

Volna - piękna i odpowiedzialna

Dlaczego powstała marka?

VOLNA powstała, ponieważ wiemy, jakim problemem jest znalezienie prostych i kobiecych ubrań z ekologicznych materiałów. Połączenie ponadczasowych krojów, pięknych kobiecych fasonów i ekologicznych materiałów sprawia, że nasze ubrania mogą być bazą każdej garderoby.
 
Chcemy, żeby nasze ubrania dawały Ci pewność, że w każdej sytuacji dobrze wyglądasz. Chcemy, żebyś czuła się kobieco nie rezygnując ze swobody. Dlatego stawiamy na jakość - testujemy modele i materiały, bo nie zgadzamy się na to, żeby w dzisiejszych czasach ubranie było towarem jednorazowego użytku, trafiającym na śmietnik z powodu wyjścia z mody czy uszycia z materiałów niskiej jakości.
 
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
 
Nazwa VOLNA nasunęła się nam w sposób naturalny. Z jednej strony jako nawiązanie do nurtu "slow fashion" i ogólnie "slow life". Tworzymy bez pośpiechu, starannie tworzymy nasze formy i gruntownie testujemy je dla danego rodzaju materiału tak, aby pasowały na kobiety o różnych figurach. Z drugiej strony VOLNA to po prostu wolność, czyli swoboda wynikająca z wygody i ponadczasowości naszych ubrań. VOLNA nie goni za sezonowymi trendami, po prostu wyciągasz sukienkę czy bluzkę z szafy i wiesz, że zawsze będziesz w niej świetnie wyglądać i dobrze się czuć. Bardzo cenimy sobie minimalizm – zarówno pod względem ilości jak i formy. Uwalniamy szafy od nadmiaru ubrań a ubrania od nadmiaru formy.

VOLNA – moda odpowiedzialna
 
Jest dla nas oczywiste, że świat się zmienia. Coraz więcej z nas nie zgadza się na istnienie przemysłu modowego w obecnym kształcie, co bardzo nas cieszy. Uważamy, że kupowanie coraz większej ilości kiepskiej jakości ubrań to droga donikąd, dlatego szyjemy z ekologicznych materiałów wysokiej jakości. Dążymy do tego, żeby nasze ubrania powstawały z certyfikowanych dzianin i tkanin, takich jak tencel, wiskoza Ecovero, len i bawełna organiczna. Dlatego też dodajemy do naszych ubrań delikatne bawełniane metki, a zawieszki wykonane są z kartonu pochodzącego z recyklingu. Wysyłane ubrania pakujemy nie w plastik, ale w tekturę z materiałów wtórnych, które mogą być dalej przetwarzane.
 
Działamy w sposób etyczny
 
Nasze ubrania są produkowane lokalnie, projektujemy i szyjemy je w Warszawie. Powstają w niewielkiej szwalni, w której panuje kameralna i miła atmosfera. Bardzo lubimy tam jeździć i patrzeć, jak nasze ubrania są szyte z sercem. Szwalnia działa legalnie, a jej pracownicy mają opłacany ZUS. To bardzo ważne, żeby kupować ubrania ze sprawdzonego źródła. Tylko wtedy można mieć pewność, że zostały wyprodukowane w etycznych warunkach.
 
Nasze wartości
 
Nie chcemy być tylko marką szyjącą ubrania. Promujemy odpowiedzialną modę. Uważamy, że najwyższy czas zmienić nasze przyzwyczajenia. Kupujmy mniej, ale lepszej jakości rzeczy, które posłużą nam dłużej. Dbajmy o to, co mamy. Jeśli coś się zepsuje, naprawmy to, a nie wyrzucajmy. Zamiast kupić nowe, pożyczmy albo kupmy używane. Wymieniajmy się. 
 
Działamy w duchu less waste - z resztek pozostałych po szyciu kolekcji robimy opaski. Nie bierzemy udziału w Black Friday. Uważamy, że w obecnym świecie ta idea straciła rację bytu. Kupowanie większej ilości rzeczy tylko dlatego, że zostały przecenione nie czyni nas szczęśliwszymi. Zamiast tego obchodzimy Zielony Piątek - w ostatniej akcji 20% sprzedaży w naszym sklepie online przekazaliśmy na rzecz Banków Żywności.
 
Kolekcję wiosna/lato 2020 wprowadziliśmy na zasadzie przedsprzedaży. Nie chcemy szyć dużych ilości ubrań, które potem będziemy sprzedawać na „szalonych wyprzedażach”.  Po zebraniu zamówień podczas przedsprzedaży uszyliśmy tylko potrzebne rozmiary, dzięki czemu mogliśmy starannie zaplanować zużycie materiału. 
 
Razem możemy sprawić, by ten świat był lepszy!
 
https://volna.pl/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar