2020-05-26

KSIĄŻKA

"Polowanie na prawdziwego psa" - reportaż śledczy

Kiedy Borys przyjechał do wulkanizatora, by wymienić zepsutą oponę, majster tylko rzucił okiem na koło. – Ma pan szczęście, że strzeliła przy sześćdziesiątce. Na autostradzie wkładaliby pana do worka.         Profesjonalnie przecięta. Fachowa robota. Myślałem, że porachunki mafijne to już przeszłość.

Borys był psem z krwi i kości. Tropiąc przestępców, nie zorientował się,kiedy z łowczego sam zmienił się w zwierzynę, na którą polowanie urządzili jego dawni koledzy z resortu.


Kiedy rozpoczynał pracę w CBŚP, chciał rozbić olsztyńską mafię narkotykową i wsadzić do więzienia     lokalnych bandytów. Uczestniczył w rozpracowaniu białostockiej grupy neonazistów. Kiedy składał przysięgę na honor oficera polskiej policji, nie zdawał sobie sprawy, że ważniejsze od ścigania przestępców będą układy, polityka i skorumpowani koledzy – że trafi na prywatny folwark.  Poświęcił swoją rodzinę i oddał się pracy, która w pewnym momencie stała się dla niego najważniejsza. Nie sądził, że instytucja, której się poświęcił, zrujnuje mu życie.

Mafia, która rządzi narkotykowym biznesem, policjant, na którego polują koledzy z Biura Spraw Wewnętrznych, i dziennikarz ufający tym, którym nie wierzył nikt.


Polowanie na prawdziwego psa. Po drugiej stronie odznaki to wstrząsający materiał o rozgrywkach w polskiej policji, układach, wyścigu szczurów i walce o wysokie stanowiska toczącej się pod parasolem ochronnym  najważniejszych  polityków. To  spowiedź  byłego  Naczelnika  Centralnego  Biura Śledczego Policji.

Nazywam się Marcin Miksza, pseudonim Borys...

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar