2020-05-14

Buty

Zainspirowane Australią

Zainspirowane Australią. Z miłości do natury. Oto klapki Gumbies! 

 

 

 

 


W wieku 16 lat Michel Maurer wraz z rodzicami przeniósł się do Australii.  To tam założyciel marki Gumbies odkrył Aborygeński rytuał przejścia w dorosłość tzw. „Walkabout”. Michael nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo wpłynie to na jego oryginalne podejście do życia oraz przyszłą karierę. 
 

Wolność i przygoda były wpisane w jego DNA. Nigdy nie chciał być ograniczony poprzez zamknięcie w czterech ścianach, wolał marzyć o następnej wyprawie. Zdecydował się wyruszyć w świat. Opuszczając dom z niewielką ilością zaoszczędzonych pieniędzy,  z plecakiem na plecach i głową pełną marzeń, Michel szukał pracy, która nie będzie kolidowała z jego podróżami i dzięki której będzie mógł rozwijać swoją kreatywność. 

 

 

 

 

 


Twórca chciał, aby marka odzwierciedlała jego zamiłowanie do prostoty, i co najważniejsze – wolności. Jednocześnie ważne dla niego było wykorzystanie naturalnych materiałów. Tak rozpoczęło się poszukiwanie drogi do stworzenia idealnego flip-flopa. Prototypy klapków zostały wykonane ze starych opon samochodowych. Michael zdawał sobie jednak sprawę, że opony są zbyt prymitywne i nie są komercyjnie opłacalne, dlatego postanowił wykorzystać gumę pochodzącą z recyklingu.  Dla zwiększenia wytrzymałości podeszwy użyto juty, a dla zyskania komfortu użytkowania – środkową podeszwę wykonano z dwuwarstwowej pianki EVA. Warstwa górna pokryta jest płótnem, co sprawia że jest przyjemna dla skóry i nie powoduje obtarć. Klapki są dostępne 
w różnorodnych, żywych barwach i natychmiast przywodzą na myśl wakacyjny luz  i beztroskę. Wzór każdego z nich opowiada konkretną historię – jak zarysowanie pustego płótna wyraża spojrzenie na świat. 


Michel wierzy, że życie jest zbyt krótkie aby je sobie komplikować. Więc nie rób tego. Surfuj na fali, wspinaj się po górach i noś Gumbies!

 

Japonki i klapki firmy Gumbies dostępne są na www.mmsport.pl  
    

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar