2020-05-04

Czy wiesz, że...

Materac kieszeniowy - odkryj zalety takich materacy

Dobrze dobrany materac to przede wszystkim właściwe wsparcie dla kręgosłupa, a także wysoki komfort wypoczynku.

 

 

 

Wśród modeli, które budzą duże zainteresowanie pośród klientów, wskazuje się między innymi materace kieszeniowe, które w swojej ofercie ma m.in. marka Hilding. Czym wyróżniają się te produkty na tle innych modeli materacy? Dlaczego warto się na nie zdecydować i w jaki sposób dobrać odpowiedni do swoich potrzeb?

Czym się wyróżniają materace kieszeniowe?

Aby poznać zalety materacy kieszeniowych, w pierwszej kolejności należy skupić się na ich konstrukcji. To właśnie ona wyróżnia je na tle innych tego typu produktów. W odróżnieniu od materacy sprężynowych typu bonell, tutaj każda sprężyna ukryta jest w oddzielnej kieszeni. Pracuje też niezależnie od pozostałych. Co to oznacza dla użytkownika? Materac będzie się uginał jedynie w tym miejscu, gdzie kładziony jest na niego nacisk. Jest to szczególnie istotne przy zmianie pozycji w czasie snu, a także, kiedy na jednym materacu śpi więcej osób. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że modele kieszeniowe są wykonywane z lepszych jakościowo materiałów. Są przez to wytrzymałe na odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne i mogą służyć przez długie lata. Producenci tacy jak Hilding udzielają na nie od 15 do nawet 20 lat gwarancji.

Materac kieszeniowy – doskonała podparcie dla kręgosłupa

Do głównych zalet omawianych produktów zalicza się doskonałe wsparcie dla kręgosłupa. Dzięki temu, że sprężyny pracują niezależnie, powierzchnia materaca lepiej dopasowuje się do kształtu ciała. Często jako wierzchnia warstwa wykorzystywana jest w takich produktach pianka wysokoelastyczna lub termoelastyczna. Kieszeniowe materace termoelastyczne zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Oprócz tego, na całej długości materacy kieszeniowych są wydzielone strefy twardości dostosowane do poszczególnych odcinków kręgosłupa. Takie rozwiązanie znajdziesz między innymi w modelu .Zip Curem by Hilding. Pozwala to na znaczne odciążenie stawów i mięśni. Dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia dolegliwości takich jak np. nieswoiste bóle pleców czy schorzenia stawów.


 

 

Jakie są jeszcze zalety materacy kieszeniowych?

Jak to zostało wyżej wspomniane, materace kieszeniowe są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. W celu zwiększenia ich żywotności, można zdecydować się również na materac nawierzchniowy. Sprawdzi się on również w sytuacji, gdy w dużym, podwójnym łóżku stosuje się dwa osobne materace.

Są one dostępne też w wielu rozmiarach. Do łóżek pojedynczych zazwyczaj wybierane są modele o szerokości 80 – 90x200 cm. Natomiast materac kieszeniowy 140x200 cm Curem by Hilding to najwęższy model, jaki sprawdzi się w podwójnym łóżku.

Warto zaznaczyć, że materace kieszeniowe są też bezpieczne dla alergików. Na materiałach, z jakich są wykonane, nie rozwijają się patogenne drobnoustroje. Dodatkowo ich pokrowce są wykonane z oddychających i łatwych w czyszczeniu tkanin. Można je bez problemu prać w pralce w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza, w zależności od modelu.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar