2020-04-09

Czy wiesz, że...

Materac kieszeniowy - podstawa zdrowego snu

Marzysz o tym, żeby w końcu dobrze się wyspać? Wstać po przespanej nocy, bez bólów w plecach i w dobrej formie? Zacznij od zmiany swojego materaca na kieszeniowy! Podpowiadamy, jak wybrać idealny dla siebie!

 

 

 

Dlaczego właściwa jakość snu jest tak ważna?

Podczas snu odpoczywa cały Twój organizm. W przypadku, gdy się nie wysypiasz lub ciało otrzymuje nieodpowiednie podparcie, nie jest możliwa regeneracja - a tym samym nie jesteś w stanie właściwie funkcjonować przez kolejny dzień.

Zarówno za mała ilość snu, jak i jego niewłaściwa jakość wpływają negatywnie na zdrowie. Mogą być przyczyną nie tylko gorszego wyglądu czy słabszego samopoczucia, lecz mogą także prowadzić do poważnych problemów! Na szczycie listy są choroby układu krążenia, otyłość, cukrzyca... ale tak naprawdę sen oddziałuje na funkcjonowanie całego organizmu.

Jakość snu ma także niebagatelny wpływ na zdrowie kręgosłupa. Jeśli podczas wypoczynku nie otrzymuje on właściwego podparcia, mogą pojawić się notoryczne bóle pleców czy karku, ale i poważniejsze schorzenia.

Jaki wpływ na sen ma materac?

Od czego zacząć zmiany, by móc się zdrowo wysypiać? Być może najlepszym pierwszym krokiem jest przyjrzenie się swojemu materacowi. Kiedy ostatni raz był wymieniany? Czy nie jest zużyty? A może po prostu źle dobrany?

Materac powinien być każdorazowo dobierany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Podstawowym parametrem jest twardość materaca, która musi odpowiadać wadze osoby, która będzie na nim sypiać - w innym razie kręgosłup nie otrzyma właściwego podparcia, a tym samym nie ma szans na zdrowy sen.

Jak dobrać materac do swoich potrzeb?

Dbajmy o kręgosłup! Wybierz materac o odpowiedniej twardości, aby zapewnić sobie optymalne podparcie dla całej sylwetki. Parametr ten dobieramy według wagi użytkownika:

  • materac H1 jest miękki, dla osób poniżej 60 kg,
  • materac H2 jest średnio miękki, dla osób o wadze pomiędzy 50 a 80 kg,
  • materac H3 jest średnio twardy, dla osób od 80 do 100 kg oraz lżejszych,
  • materac H4 jest twardy, dla osób powyżej 100 kg.

Materace o twardości H2 i H3 są uniwersalne - sprawdzają się u większości użytkowników. Jeśli mieścisz się w zalecanym przedziale wagowym, możesz swobodnie wybierać pomiędzy nimi na podstawie preferencji bardziej miękki-twardszy.


 

 

Jaki materac zagwarantuje Ci zdrowy sen?

No dobrze, wiesz, jaką wybrać twardość materaca - a co z jego wypełnieniem? Jeśli masz problemy ze snem, świetnym wyborem będzie materac kieszeniowy. Jest to jeden z typów materacy sprężynowych, w którym sprężyny są umieszczone w osobnych (lecz połączonych ze sobą) kieszonkach flizelinowych. Dzięki temu mogą pracować każda indywidualnie, reagując na nacisk ciała dokładnie w tym miejscu, w którym jest on wywierany. Jest to tzw. elastyczność punktowa, której efektem jest optymalne podparcie ciała i kręgosłupa. Warto dodać także, że dzięki swojej konstrukcji materace kieszeniowe nie powodują drgań - np. podczas wstawania z łóżka partnera.

Dobrym wyborem spośród naprawdę wielu materacy dostępnych na rynku jest materac Zorba firmy Hilding. Jest to materac kieszeniowy, łączący właściwości dwóch uniwersalnych poziomów twardości - H2 i H3. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że nie musisz wybierać czy wolisz bardziej miękki czy twardszy materac! Wystarczy przewrócić go na drugą stronę.

W materacu Zorba zastosowano także warstwę pianki lateksowej, która nadaje mu dodatkowej sprężystości i elastyczności. Tym samym materac kieszeniowy zyskał zalety materaca piankowego - posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar