2020-01-08

Nowinki

Jak znaleźć własny styl?

Chyba każdy z nas jako dziecko buszował w szafie mamy, taty, babci, dziadka czy starszego rodzeństwa. Z zapałem mierzyliśmy szpilki, ciężkie wojskowe buty, kożuchy, halki, sukienki, garnitury czy kapelusze. To podświadome szukanie swojego stylu, już od najmłodszych lat ...

 

 

Czym jest moda?

Moda jest podsystemem komunikacji, posiadającym inne cechy w zależności od czasu, w jakim panuje. Moda zaspokaja jedną z potrzeb człowieka do ekspresji - poprzez modę wyrażamy siebie. Moda pozwala pokazać nam nastrój, wagę okazji, na jaką się szykujemy czy sytuację życiową, w jakiej jesteśmy. Raczej stonowanie ubieramy się w okresie żałoby, strojnie na wyjście do teatru, inną odzież zakładamy w okresie ciąży, podobnie jest w związku z porami roku. To wszystko sprawy drugorzędne najważniejsze, by znaleźć to, co nam się podoba i w czym wyglądamy dobrze.

Przemijalność

Temat ubioru i mody jest klasycznym tematem rzeką. Ubrania są modne, moda przemija, wraca, obecnie właściwe ciężko zaklasyfikować coś jako „modne”. Większość z nas ma pomysł na siebie niezależny od trendów lub lekko się trendami inspirując. Nie zawsze to, co pokazywane jest na wybiegach, jest dla nas korzystne. Każdy z nas ma określony typ figury, na którym dobrze wygląda jeden fason. Inny spowoduje, że będziemy wyglądali źle, śmiesznie, niekorzystnie. Inaczej ubierze się osoba niska, inaczej wysoka. Ta o figurze gruszki, z zaokrąglonymi biodrami i udami potrzebuje zupełnie innego fasonu odzieży niż osoba o figurze jabłka, z okrąglejszym brzuchem. Ślepe podążanie za trendami nie jest korzystne dla nikogo, nie o to chodzi w modzie.

Szukaj, szukaj w końcu znajdziesz!

Poszukiwanie stylu jest nieraz procesem żmudnym i długotrwałym. Pewna blogerka modowa popularyzuje metodę 7 ubrań zakładanych w 7 dni. Ten eksperyment ma na celu pomoc w znalezieniu własnego stylu tego, w czym będziemy się dobrze czuć. Zadaniem codziennym jest wykonanie fotografii w każdej stylizacji z siedmiu dni, a po zakończeniu tygodnia porównanie ich. Ten eksperyment nie dość, że pomoże nam zleźć swój własny, niepowtarzalny styl to jeszcze stworzy okazję do zrobienia w szafie miejsca na nowe rzeczy. Rzeczy, które nie wyglądają na nas dobrze wystawiamy w serwisie ogłoszeniowym, i poszukujemy w zamian nowych egzemplarzy, by wzbogacić nasz nowy styl.

Poszukiwanie oryginalności

W Polsce pierwsze próby sprzedaży odzieży z drugiej ręki miały miejsce za czasów PRL- u, odbywało się to klasycznie w sklepach stacjonarnych. Wówczas zakupy w takim sklepie były symbolem luksusu. Odzież tam sprzedawana była sprawdzana z zachodu i bardzo pożądana. Już wtedy ludzie cenili oryginalność i możliwość zakupu czego innego, niż mieli wszyscy. Dawniej tylko second - handy pozwalały na zakup prawdziwych perełek, vintage, czy już niedostępnych w sprzedaży. Ogłoszenia sprzedaży ubrać również istniały od dawna. Czuliśmy potrzebę zbywania rzeczy, których już nie potrzebujmy oraz zakupu nowych, jednak brakowało nam specjalnie stworzonego do tego miejsca o naprawdę dużym zasięgu.

Pierwsze słupy… znaczy, serwisy ogłoszeniowe

Dawniej ogłoszenia mówiące o chęci sprzedania czy wymiany wieszane były na słupach. Przez pewien czas popularne były wyprzedaże garażowe, na które zapraszano także na podstawie rozwieszonych ogłoszeń. Taki sposób informacji trafia do bardzo ograniczonej liczby odbiorców. Dzisiaj nasze ogłoszenia, możemy za darmo zamieścić w nowym serwisie pokato.pl, gdzie jednocześnie trafiamy do tysięcy odbiorców, dając im szanse na zauważanie naszego ogłoszenia, tym samym realnie zwiększając nasze szanse na sprzedaż.

Poszukiwanie własnego stylu stanowi nieraz żmudną pracę. Za przykład mogą służyć setki nieudanych stylizacji noszonych przez popularne gwiazdy estrady, czy kina uchodzące za modowe guru. Niejednokrotnie przeglądając ich zdjęcia z początków poszukiwania własnego stylu można być zaskoczonym, pomimo że najczęściej odbywało się to przy pomocy stylistów. Dlatego nie zrażajmy się, odwiedzajmy pokato.pl, przeglądajmy ogłoszenia ubrania i odzież, szukając nowych elementów, by stworzyć swój własny styl.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar