2020-01-06

Twarz

100% naturalny kwas hialuronowy zatroszczy się o Twoją skórę

W nowy rok polska marka SENKARA wchodzi intensywnie. 100% naturalny, wegański, nietoksyczny i niedrażniący, do każdego typu skóry 3% kwas hialuronowy zatrzymuje wodę, koi, nawilża, niweluje zmarszczki oraz przywraca blask skórze. Produkt od wczoraj jest już dostępny na stronie marki.

 3% kwas hialuronowy SENKARY to naturalnie występujący w skórze polisacharyd (wielocukier) z grupy glikozoaminoglikanów. Odpowiada on za zatrzymanie wody w naskórku, zapewnienie odpowiedniej przestrzeni zewnątrzkomórkowej oraz ułatwienie transportu rozpuszczonych jonów i innych składników odżywczych. Dzięki właściwościom wiązania dużych ilości wody warunkuje prawidłowe nawodnienie substancji międzykomórkowych tkanki łącznej. Stanowi naturalną barierę chroniącą tkanki przed infekcją. Z wiekiem, ilość kwasu hialuronowego w skórze drastycznie spada, co może przyczyniać się do powstawania zmarszczek i zmniejszania jej elastyczności. Stężenie kwasu hialuronowego w substancji międzykomórkowej zmienia się również sezonowo. Ulega on bowiem degradacji w wyniku zachodzących procesów fotostarzenia skóry. W kosmetykach kwas hialuronowy wykorzystywany jest jako humektant (wiąże wodę) oraz substancja zwiększająca barierę immunologiczną skóry.

Wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego w kosmetyku ma kluczowe znaczenie. Dlaczego? Wielkość masy cząsteczkowej determinuje zdolność jej przenikania w głębsze warstwy skóry. Jak wskazują liczne badania naukowe ultraniskocząsteczkowy kwas hialuronowy (< 10 kDa) przenika przez warstwę rogową naskórka w głębsze warstwy skóry, podczas gdy większe cząsteczki działają tylko na jej powierzchni.

 
Kwas Hialuronowy 3%, 35 PLN
 

 


Kwas hialuronowy SENKARA to 3% żel składający się z mieszaniny trzech różnych typów cząsteczek: ultraniskocząsteczkowego (<10 kDa), niskocząsteczkowego (<100 kDa) i wielkocząsteczkowego (ok. 1 500 kDa). Dzięki temu, żel hialuronowy zapewnia optymalne nawilżenie i wygładzenie skóry. Molekuły ultraniskocząsteczkowe wnikają w głębsze warstwy zapewniając nawilżenie oraz wspomagając procesy regeneracyjne. Mają również zdolność minimalizowania stanów zapalnych i usuwania wolnych rodników. Niskocząsteczki zapewniają długotrwały efekt jędrności i wygładzenia zmarszczek, a wielkocząsteczkowe tworzą lekki film ochronny na powierzchni naskórka, powodując natychmiastowe uczucie nawilżenia i wygładzenia.

Słynny kwas hialuronowy to najlepszy ratunek na przesuszoną skórę i pierwsze oznaki zmęczenia. Może być stosowany rano i wieczorem, bezpośrednio na dobrze oczyszczoną skórę lub w połączeniu z ulubionym olejem lub kremem. Kwas hialuronowy stanowi świetny duet z serum marki Sleep Tight i Big City Life. Może być stosowany zimą przy niskich temperaturach bez ryzyka pękania naskórka i naczyń krwionośnych pod serum lub w połączeniu z nim.

Kwas hialuronowy jest uzyskiwany w wyniku procesów biotechnologicznych. Wytwarzają go specjalnie dobrane szczepy bakterii. Żel SENKARA jest produktem wegańskim.

Skład: woda, hialuronian sodu, kwas hialuronowy, kwas dehydrooctowy*, alkohol benzylowy*

*łagodny układ konserwujący dopuszczony przez COSMOS/ECOCERT

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar