2019-12-05

KSIĄŻKA

Nowości wydawnictwa Insignis

Kosmiczne rozterki Neil de Grasse Tyson - premiera 13.11

Kolejna książka znanego amerykańskiego astrofizyka i niezrównanego popularyzatora nauki. Publikacja utrzymana jest w podobnym stylu co dwie wcześniejsze bestsellerowe pozycje Tysona. Tym razem jednak w dużej mierze czyni to z punktu widzenia fenomenu, jakim jest życie.

 


 
Sztuka Tworzenia Wspomnień - premiera 13.11


Pewnie znacie już Meika Wikinga, autora bestsellera „Hygge. Klucz do szczęścia”. Ale czy wiecie, że badania nad szczęściem to całkiem poważna sprawa i dziś jest zawodem (i pasją) Meika? Założył on w Kopenhadze pierwszy na świecie Instytut Badań nad Szczęściem, w którym naukowcy próbują zrozumieć, kiedy ludzie są szczęśliwi, na czym polega dobre życie i co zrobić, żeby stawało się coraz lepsze.


 

 

 Atlas Szczęścia - premiera 13.11

Helen Russel, dziennikarka i pisarka, zawędrowała do Australii, Walii, Bhutanu, Irlandii, Finlandii, Turcji, Syrii, Japonii i Polski i wielu innych krajów, by odkryć sekrety szczęścia z różnych zakątków świata. W przepięknie wydanym Atlasie znajdziesz trzydzieści cztery powody do radości. Helen Russel opisuje prawdziwe inspirujące zjawiska z całego świata, które dodają nadziei i pomagają przygnębionym …
 

 

 

 

Świat wg Clarksona Jeśli mógłbym dokończyć …. - premiera 13.11


To już kolejny cykl z felietonami mistrza ostrego pióra. Jeremy Clarskon wraca na półki księgarń po niemal trzyletniej przerwie. W tym czasie zdążył rozstać się z programem Top Gear, stworzyć nowy samochodowy show Grand Tour dla Amazona, a także wcielić się w rolę prowadzącego brytyjską edycję teleturnieju Milionerzy, jednak oprócz kariery telewizyjnej wciąż pisał. Jego komentatorski dorobek z tego okresu zawarty jest w ukazującej się właśnie nowej książce.

 

 


"Kim, do licha, jest Carmen Sandiego”?

Młodzieżówka. Książka o bohaterce serialu Netflixa.

Kiedy w latach 90. pojawiła się na ekranach telewizorów i monitorach komputerów, wszyscy zadawali sobie pytanie: „Gdzie jest Carmen Sandiego?”. 20 lat później bohaterka kultowego serialu animowanego oraz serii popularnych gier powraca w nowej odsłonie w produkcji stworzonej przez platformę Netflix. Nakładem Wydawnictwa Insignis do księgarń trafi również pierwsza z cyklu książek poświęconych tej najsłynniejszej złodziejce świata.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar