2019-10-17

DEKORACJA WNĘTRZ

Karafki, czyli jak serwować alkohole

Okres jesienno-zimowy sprzyja odwiedzinom i celebracji każdej wolnej chwili. Często zmieniają się one w kameralne przyjęcia, podczas których chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. W wielu przypadkach kluczem do sukcesu mogą okazać się niepozorne, a z drugiej niezwykle efektowne naczynia do podawania napojów wysokoprocentowych. Jednak odpowiednia prezentacja alkoholu to prawdziwa sztuka. Niestety każdy trunek posiada inne zasady serwowania.

 

 

 

Karafka niejedno ma imię 

Aktualnie na rynku znajdziemy karafki w wielu rozmiarach, formach i kolorach. Wyróżniamy wśród nich modele przeznaczone m.in. do wody, nalewki, wina, a także whisky. W przeszłości były one używane wyłącznie przez elity, współcześnie są one jednak dostępne w wielu domach. Warto zatem posiadać w swojej kolekcji co najmniej jeden z wyżej wymienionych produktów. Tego rodzaju naczynie nie tylko wpłynie pozytywnie na jakość serwowanych trunków, lecz także będzie wyjątkowym elementem wystroju wnętrz. Z pewnością doda odrobinę elegancji oraz szyku każdemu pomieszczeniu. Oryginalna karafka do nalewek wyeksponowana na stoliczku lub w okolicach barku zachwyci naszych gości. Jednak należy pamiętać o tym, aby przy jej wyborze kierować się przede wszystkim przeznaczeniem, ponieważ poszczególne formy i wzory są stworzone do konkretnych alkoholi. 

 


Wiecznie modny kryształ 

Jednym z najpopularniejszych wyborów jest karafka kryształowa. Jej idealnie przezroczyste szkło bez problemu zaprezentuje właściwą i nieskazitelną barwę każdego trunku. Ponadczasowy charakter kryształu sprawia, że tego rodzaju naczynia pasują do wszystkich aranżacji wnętrz, dodając im wdzięku, lekkości i elegancji. Różnorodność dostępnych na rynku produktów gwarantuje, że każdy zainteresowany znajdzie szlif, który będzie odpowiadał jego gustom oraz wymaganiom. Dodatkowym atutem, na który warto zwrócić uwagę, jest fakt, że te niezwykle oryginalne szklane odpowiedniki butelek są wykonywane ręcznie, co czyni je niepowtarzalnymi i jedynymi w swoim rodzaju. 

Karafki do nalewek i likierów 

Nalewki oraz likiery powinno serwować się w niewielkich kryształowych karafkach. Zazwyczaj są to naczynia o prostokątnym lub nieco pękatym kształcie. Do wysokoprocentowych napojów alkoholowych o słodkim smaku pasują także wysokie i smukłe butelki. Jednak niezależnie od kształtu, muszą być przeźroczyste, aby każdy z nas problemu mógł ocenić kolor trunku. 

Jak podajemy wino? 

Charakterystyczne dla karafek do czerwonego wina jest szerokie dno, które pozwala je dotlenić i wydobyć prawdziwy aromat, dodatkowo może ono “pooddychać” przed podaniem.  Dzięki temu oddziela się także osad, co jest szczególnie istotne w przypadku starszych roczników. Naczynia do tego alkoholu występują w wielu kolorach oraz pojemnościach. 

A co z whisky? 

Whisky to trunek, który z roku na rok w Polsce zyskuje na popularności. Wszystkie niezwykle bogate tony smakowe można poczuć tylko wtedy, gdy ten alkohol jest podawany na ciepło, w temperaturze pokojowej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie przechowywanie jej w prostokątnej karafce z białego szkła.

Jeżeli lubisz celebrować każdy moment, eleganckie szklane karafki są produktem dla ciebie. Dzięki nim spotkania w gronie najbliższych nabiorą eleganckiego charakteru, a wieczory z lampką wina lub lampką trunku staną się jeszcze przyjemniejsze. W asortymencie przedsiębiorstw zajmujących się produkcją tego rodzaju naczyń znajdziemy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne modele, które łączy wysoka jakość oraz staranne wykonanie.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar