2019-08-06

KSIĄŻKA

Polka odsłania kulisy życia w Watykanie

Pierwsza książka przedstawiająca codzienne życie w Watykanie od środka z punktu widzenia kobiety – mieszkanki, żony, matki i dziennikarki.

 
 
 
 
 
 
KOBIETA W WATYKANIE
Jak żyje się w najmniejszym państwie świata
 
 
Premiera: 18 września 2019
 
 
 
Jak wygląda życie ambitnej, wy­kształconej kobiety, która zostaje żoną szwajcarskiego gwardzisty, zamieszkuje w Watykanie, wycho­wuje dzieci i do tego pragnie reali­zować się zawodowo? O czym myśli, obserwując waty­kańską rzeczywistość, gdzie władzę dzierżą mężczyźni, a kobieta na każdym kroku czuje się zauważana?
 
Czy styl życia, wyjątkowość miejsca i poczucie bezpieczeństwa rekom­pensują utratę prywatności i ko­nieczność stosowania się do obo­wiązujących reguł?
 
Czy będąc dziennikarką i zara­zem mieszkanką mającą dostęp do poufnych informacji, można pogo­dzić misję dziennikarską z lojalno­ścią wobec watykańskiej rodziny?
 
 
 
Czy Watykan to raj na ziemi, czy raczej złota klatka?
 
 
Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet miesz­kała w Watykanie przez kilka­naście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii korespondentką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzien­ne życie.
 
 
 
Wiele ciekawostek, historii, opisów miejsc, zwyczajów, do których dostęp może mieć tylko kobieta z Watykanu.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar