2019-05-28

Czy wiesz, że...

Implanty zębowe – koszt, wady, zalety i przeciwwskazania

Braki w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny, ale także wpływający na zdrowie pozostałych zębów i całej jamy ustnej. Luka może doprowadzić do rozsunięcia się zębów sąsiadujących, skrzywienia zgryzu oraz wielu groźniejszych schorzeń. Co zrobić, kiedy straciliśmy ząb? Rozwiązaniem jest zastosowanie implantów.

 


 
 
 

Zalety implantów

Zabieg wszczepienia implantów ma niewątpliwie bardzo wiele zalet, dlatego z dnia na dzień wzrasta zainteresowanie tą metodą korygowania braków w uzębieniu. Oprócz niezaprzeczalnie ogromnego wpływu na wygląd implanty zębowe zapobiegają wielu schorzeniom, np. zanikowi kości pod brakującym zębem. W porę założony implant nie pozwoli dopuścić do powstania zmian w pozostałym uzębieniu, takich jak np. rozsunięcie się zębów lub ich wykrzywienie. Implanty mogą stanowić również stabilną podstawę dla koron i protez, co niweluje wiele problemów, jak choćby problem wypadającej protezy. Materiał, z którego wykonane są implanty, jest łatwo przyswajalny przez organizm, a dobrze założony implant może służyć pacjentowi przez całe życie.

Wady metody implantacyjnej

Nie ma metod idealnych, dlatego nawet implanty mogą mieć swoje wady. Mimo tego, że do implantacji używa się materiałów biokompatybilnych, zawsze istnieje ryzyko odrzucenia implantu. Przyczynić może się do tego niedostateczna higiena jamy ustnej przed i po zabiegu, jak również błędy lekarskie. Dlatego zawsze warto wybierać doświadczonych implantom-protetyków i sprawdzone gabinety stomatologiczne, decydując się na implanty. Warszawa, jako największe miasto w Polsce, obfituje w ogromną ilość gabinetów stomatologicznych mających w ofercie zabiegi wszczepienia implantów. Jednym z nich jest mieszczący się na Bemowie Niebo-Dent, który cieszy się nienagannymi opiniami klientów, a lekarze dentyści w nim pracujący mają bardzo bogate doświadczenie. W ofercie gabinetu, oprócz implantoprotetyki znajdziemy również stomatologię zachowawczą z nowoczesnymi metodami leczenia kanałowego. Więcej informacji na temat leczenia kanałowego znaleźć można w artykule: „Leczenie kanałowe – fakty i mity”.

Koszt założenia implantów

Koszt pojedynczego implantu stomatologicznego jest zdecydowanie wyższy od innych, znanych metod protetycznych. Jednak komfort, jaki odczuwa się po całkowitym zagojeniu miejsca implantacji oraz estetyczne wrażenie, warte są każdej ceny.

 

Komentarze (1)

Anika (2019-06-02 22:49:29)
poprawa
Dla mnie moje zęby to zawsze był koszmar, wstydziłam się tego jak wyglądają. Powoli odzyskuję pewność siebie dzięki wiztom w Cinis Med ;)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar