2019-05-22

DEKORACJA WNĘTRZ

5 powodów, dla których powinnaś udekorować salon poduszkami dekoracyjnymi

Poduszki dekoracyjne to coś, czego nie może zabraknąć w domu. Są nie tylko ładnym dodatkiem, pełnią też funkcje praktyczne. A najbardziej lubią je dzieci.

 

 

Elegancki dodatek

Urządzając wnętrze warto zadbać, by wszystkie elementy dekoracyjne były dobrze dobrane. Ta zasada dotyczy także poduszek. Ich wybór nie powinien być dziełem przypadku. Starannie dobrane poduszki, utrzymane w jednolitej gamie kolorystycznej, spójnie powiązanej z pozostałymi dodatkami, będą prawdziwą ozdobą, dekoracyjną kropką nad „i”.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest wybór poduszek w kontrastowych wzorach i kolorach, tak by to właśnie one jako pierwsze przykuwały wzrok.

Zobacz także: Dodatki ze smakiem – czym kierować się dobierając poduszki dekoracyjne?

 

Przytulne wnętrze

W ocenie wnętrza liczy się pierwsze wrażenie i na ogół dobrze odzwierciedla ono rzeczywistość. Szukając przytulnych wnętrz, podświadomie spodziewamy się zastać w nich miękkie sofy, głębokie fotele i mniejsze bądź większe poduszki. Poduszka jako taka podświadomie kojarzy się z odpoczynkiem, czymś, na czym można położyć zmęczoną głowę. Nic więc dziwnego, że to właśnie obecność poduszek decyduje o tym, czy wnętrze uznamy za przytulne. Poduszki dekoracyjne doskonale sprawdzają się nie tylko w sypialni (tam ich obecność jest czymś oczywistym), ale również w pokoju dziennym. To właśnie dzięki nim salon nabiera przytulnego, domowego charakteru.


 

Wygodne oparcie

Przy całej urodzie poduszek nie można zapomnieć o ich praktycznej funkcji. Dobrej jakości poduszka to taka, która nie tylko ładnie wygląda, ale nie traci nic ze swojej urody przy wielokrotnym użytkowaniu. Duże poduszki dekoracyjne doskonale sprawdzają się jako oparcie dla zmęczonych pleców. Najczęściej używa się ich przy dłuższym siedzeniu w jednej pozycji, np. pracując przy komputerze lub oglądając film w telewizji.

Poduszka jako oparcie sprawdzi się nie tylko przy siedzeniu w fotelu, można jej użyć także na krześle, również tym biurkowym. Używając poduszek w charakterze oparcia, warto pamiętać, by je co jakiś czas odwracać. Dzięki temu unikniemy ich deformacji  - mówi Joanna Dziedzic-Czulak, dekoratorka i blogerka marki Eurofirany. 

Sezonowe dekoracje

Dekoracyjne poduszki przy wszystkich swoich walorach praktycznych powinny pełnić funkcję, do jakiej zostały przeznaczone, czyli dekorować wnętrze. Dzięki wymiennym poszewkom możemy zadbać, by wygląd poduszek zmieniał się wraz z okazją. Najczęściej poszewki wymienia się wraz z porami roku lub świętami. Niemal oczywiste jest posiadanie wymiennych poszewek na Boże Narodzenie i Wielkanoc, ale można to robić także przy mniejszych uroczystościach, np. Dniu Matki, Dniu Dziecka, pierwszym dniu lata itp.

Zabawki dla dzieci

Nie oszukujmy się, poduszka dekoracyjna to nie tylko „poważny” dodatek, mający na celu upiększenie wnętrza. Dla dzieci poduszki są doskonałymi zabawkami. Sprawdzają się przy budowie domków, baz, jako kołderki dla lalek, elementy torów przeszkód i w wielu, wielu innych sytuacjach. Na pewno nie obędzie się też bez tradycyjnej „wojny na poduszki” dlatego warto zadbać, by poduszki zdobiące nasz dom były naprawdę dobrej jakości. Jeśli chcemy uniknąć sytuacji awaryjnych, lepiej, jeśli nie będą wypełnione pierzem.

Eurofirany to firma istniejąca od dwudziestu ośmiu lat, trudniąca się dostarczaniem klientom wysokogatunkowych tkanin, firan, zasłon, dekoracyjnych dodatków, oraz szyciem na wymiar firan zasłon i rolet. Przy składaniu zamówienia w sklepie online można skorzystać z wygodnego kalkulatora szycia firan i zasłon. Zakupów można dokonywać również w kilkudziesięciu salonach stacjonarnych w całej Polsce. W wielu z nich, a także w sklepie online, za zakupy można płacić w ratach. W ostatnim czasie Eurofirany wprowadziły na rynek trzy nowe marki: Ella Line, Diva Line i Reina Line. Więcej na ich temat można przeczytać na firmowym blogu, gdzie znajdują się też inne ciekawe informacje dotyczące dekoracji wnętrz. 

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar