2019-05-05

ROZRYWKA

Polsat SuperHit Festiwal 2019

To będzie z pewnością najważniejsze muzyczne wydarzenie tej wiosny! Od 24 do 26 maja podczas Polsat SuperHit Festiwal, dla tysięcy osób zebranych na widowni Opery Leśnej w Sopocie oraz milionów widzów przed telewizorami wystąpi czołówka najpopularniejszych polskich artystów – tych, którzy mogą pochwalić się największą sprzedażą płyt i tych, których utwory słyszymy codziennie we wszystkich rozgłośniach radiowych. Tegoroczna edycja Festiwalu zadowoli nawet najbardziej wybrednych melomanów. Będzie i tanecznie i sentymentalnie, rockowo, popowo i oczywiście dyskotekowo. Na scenie pojawią się zarówno legendy polskiej muzyki, jak i młodzi artyści, którzy podbili serca Polaków. To będzie prawdziwie międzypokoleniowe muzyczne spotkanie.

 


Dzień 1. Polsat SuperHit Festiwal – Piątek, 24.maja
 
Koncert Platynowy 
Podczas Koncertu Platynowego uhonorujemy artystów, których albumy osiągnęły najwyższy, czyli platynowy status. O ich krążkach mówili zarówno fani, jak i recenzenci muzyczni, a płyty znikały ze sklepowych półek z prędkością światła.
 
IRA – podwójna platyna za singiel „Wybacz”
Maciej Maleńczuk – platynowa płyta za album „Maleńczuk gra Młynarskiego” oraz platynowa płyta za krążek „Jazz for idiots” 
Tulia – platynowa płyta za album „Tulia” 
Dżem – platynowa płyta za krążek „The Singles” 
Michał Szpak – podwójna platyna za album „Byle być sobą”
B.R.O. – potrójnie platynowa płyta za singiel „Mówiła mi”
Varius Manx – platynowy singiel „Kot bez ogona”
Boys – poczwórnie platynowa płyta za singiel „Najpiękniejsza dziewczyno”
 
 
 
50.lecie debiutu Maryli Rodowicz w Operze Leśnej
Ona i jej muzyka są absolutnie ponadczasowe. W 1969 roku artystka stanęła pierwszy raz na sopockiej scenie. Równo 50 lat później w tym samym miejscu artystka uczci razem z nami ten niezwykły jubileusz, śpiewając swoje największe hity.

40.lecie zespołu Dżem
Ten zespół to prawdziwy fenomen i nie chodzi jedynie o niezwykłą historię Ryśka Riedla, którego muzyka wciąż żyje w zespole. Cudowne brzmienie, mądre teksty, prawdziwa legenda.
 
30.lecie Varius Manx
Każdy zespół chciałby pochwalić się tyloma hitami w swoim repertuarze. Dowodem na to jest  ostatni singiel z Kasią Stankiewicz. Razem z sopocką widownią i widzami Polsatu wspólnie zaśpiewają legendarnego już „Orła cień”.
 
Urodziny Agnieszki Chylińskiej, czyli największa domówka w Polsce
Nieokiełznana i niepowtarzalna. Raz kobieca i delikatna, innym razem ostra jak brzytwa. Jej głos jest jedyny w swoim rodzaju. Jaka będzie Agnieszka podczas tego wieczoru? I jak zareaguje na urodzinowe niespodzianki? 
 
10.lecie Kamila Bednarka
Jest młody i charyzmatyczny, a przede wszystkim prawdziwy. Aż trudno uwierzyć, że od czasu debiutu Kamila Bednarka minęło już 10 lat. Jedno jest pewne: ma talent! 
 
Pierwszego dnia Festiwalu czeka nas również wyjątkowy debiut! W roli prowadzącego Koncert Platynowy zadebiutuje jedyny i niepowtarzalny Michał Szpak. Festiwalowe koncerty poprowadzą również Krzysztof Ibisz i Maciej Dowbor

Dzień 2. Polsat SuperHit Festiwal – Sobota, 25.maja
 
Radiowy Hit Roku 
 
Przeboje, które w tym roku królowały na antenach rozgłośni radiowych. Ich listę opracował partner festiwalu ZPAV (Związek Producentów Audio-Video). Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy:
 
C-Bool „Wonderland” 
Gromee feat.Lukas Meijer „Light me up” 
Feel & Lanberry „Gotowi na wszystko” 
Gromee feat.Jasper Jenset „One last time” 
Komodo „(I just) Died in your arms” 
Paweł Domagała „Weź nie pytaj” 
Michał Szczygieł „Nic tu po mnie” 
Margaret “In my Cabana” 
Brave „I just called to say I love you” 
Grzegorz Hyży „Niech pomyślą, że to ja” 
Sarsa „Zakryj” 
Marta Gałuszewska  „Nie mów mi nie” 
Sławomir „Miłość w Zakopanem” 
Enej “Zagubiony” 
Agnieszka Adamczewska „Na wszystko przyjdzie czas” 
Sound’n’Grace „Idealnie” 
Ania Dąbrowska „Serce nie sługa” oraz „Z tobą nie umiem wygrać”
 
A także numer 1. wśród hitów zagranicznych, francuski Shanguy, którego hit „La Louze” pokochali Polacy. 
 
10.lecie Mroza
I kolejne 10 urodziny! Jubileusz swojej pracy artystycznej świętować będzie jeden z najbardziej uzdolnionych młodych wokalistów  - Mrozu! Gwiazdor porwie nas do tańca w rytmie swoich przebojów, takich jak „Jak nie my to kto” czy „Nic do stracenia”. 
 
Koncert Zenona Martyniuka i zespołu Akcent
To się nazywa wielki finał! Jedni go kochają, inni nie, ale wszyscy go słuchają! Jego największy przebój  „Przez twe oczy zielone” odnotował na YouTube’ie ponad 166 milionów wyświetleń! Usłyszymy inne hity grupy, takie jak „Życie to są chwile” czy „Kochana wierzę w miłość”. 
 
Drugi dzień Festiwalu to kolejny debiut nowej prowadzącej na scenie Opery Leśnej. Radiowy Hit Roku poprowadzi Julia Wieniawa w towarzystwie Macieja Rocka oraz Oli Kot – prezenterki Radia Eska i Eska TV. Sobotnie koncerty poprowadzą również: Agnieszka Hyży, Paulina Sykut-Jeżyna, a także Kabaret Skeczów Męczących
 
Dzień 3. Polsat SuperHit Festiwal – Niedziela, 26.maja

Sopocki Hit Kabaretowy 2019 „To my”, czyli najśmieszniejszy wieczór festiwalowy 
Tradycyjnie już, trzeciego dnia festiwalu sceną zawładną kabarety. Wieczór wypełniony śmiechem i żartami zapewnią nam naprawdę największe kabaretowe gwiazdy:
Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, ,Kabaret Ani Mru Mru, Jerzy Kryszak, Marcin Daniec, Pan Li, Kabaret Młodych Panów, Letni Chamski Podryw.  Gospodarzami wieczoru będą: Adrianna Borek z Kabaretu Nowaki, Marcin Wójcik i Piotr Bałtroczyk.
 
Polsat SuperHit Festiwal 2019 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).
 
Patronami medialnymi Polsat SuperHit Festiwal 2019 są Radio Eska i Super Express. Wspierają nas również Eska TV, Radio VOX FM, Radio Wawa oraz TeleTydzień.
 
Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2019 są Plus i Cyfrowy Polsat. Oficjalny partner flotowy – Grupa Zdunek.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar