2019-04-05

KSIĄŻKA

Przygoda, która wyostrzy zmysły

Katarzyna Gacek, pisarka, autorka scenariusza do nagradzanego filmu „Za niebieskimi drzwiami”, debiutuje książką dla dzieci wyostrzającą zmysły od pierwszej strony. „Supercepcja. Początek” – to szalona opowieść o dzieciach, które posiadają magiczne zdolności.

 
 
 
 
Julka, Klara i Tymon poznają się przez przypadek, jednak jest coś, co ich łączy: wszyscy mają pewien tajemniczy
 
dar. Sprawia on, że mogą dokonywać niemożliwego, ale i sprowadza na nich mnóstwo kłopotów. Być zwyczajnym nastolatkiem z niezwykłymi zdolnościami – to nie takie proste, jak się wydaje! Na dodatek, kiedy wychodzi na jaw, że oszuści planują zagarnąć dom Julki, cała trójka musi wykorzystać swoje moce, by uratować rodzinę dziewczynki przed bankructwem. I przy okazji – nie dać się zdemaskować!
 
 
 
A to wszystko utrzymane w polskich, bliskich dzieciom realiach, co czyni lekturę „Supercepcji…” pełniejszą dla młodych czytelników, którzy w trakcie czytania mogą poczuć, jakby spędzali czas z najbliższymi przyjaciółmi. Filmowe pióro autorki zapewnia wartką akcję do samego końca. Końca, który jest początkiem książkowej serii – tak dobrze wszystko zostało napisane.
 
 
Podobnego zdania jest Marcin Szczygielski:
 
 
 
„Supercepcja. Początek” Katarzyny Gacek to pasjonująca lektura, przy czytaniu której trudno usiedzieć spokojnie w jednym miejscu. Ale to także mądra opowieść o sile przyjaźni i o tym, że niekiedy coś, co odróżnia nas od innych i czego czasami się wstydzimy, może okazać się naszą największą siłą. Bo przecież każdy superbohater, aby nim zostać, musi wyróżniać się z tłumu.
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar