2019-03-26

Buty

Jak wybrać odpowiednie buty do swojej odzieży?

Czy kiedy patrzysz w lustro, któryś z elementów Twojego stroju wyróżnia się bardziej niż inny? Twój outfit wydaje Ci się zbyt chaotyczny? Czy zdobienia na Twoich butach gryzą się z kamieniami na Twojej sukience? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań, to najszybszym sposobem na osiągnięcie spójnego wyglądu jest sięgnięcie po inną parę butów.

 

 

 

Jak wybrać odpowiednie buty do stroju / fot. Adobe, 189321129

 

 

Podstawowe zasady dobierania butów do stroju
 

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiednich butów jest dopasowanie ich do stroju. Buty nie mogą konkurować z odzieżą – i odwrotnie. Z tego powodu bezpiecznie jest łączyć kolorowe i odważne buty z prostymi strojami i noszenie ich z odzieżą, która nie zawiera zbyt wiele barw, dodatków, czy kolorów. Jeśli z kolei jesteśmy ubrane w szaleńczą kreację z wieloma elementami, warto zrównoważyć strój jednokolorowymi butami – bez dodatkowych udziwnień.  

Na glitzy oraz buty wieczorowe nie ma miejsca w biurze, a flip flopy nie są uznawane za formalne. Z kolei klasyczne czółenka na słupku sprawdzą się w wielu sytuacjach. Być może posiadasz swoją ulubioną parę butów, jednak pamiętaj – nie ma znaczenia, jakie są ładne, jak dobrze się w nich czujesz, ani gdzie je kupiłaś. Buty muszą pasować do wydarzenia, otoczenia i okazji. Skąd wiadomo, jakie buty nosić do pracy, a jakie do koktajlowej sukienki?

Najprostszym sposobem byłoby noszenie prostych mokasynów lub balerin na zwykłe imprezy, a klasycznych czółenek na ważne i uroczyste okoliczności. Takie połączenie zawsze będzie bezpieczne, ale może być też trochę nudne. Jeśli chcesz wyglądać oryginalne, nie korzystaj z powszechnie akceptowanych stylów – wybierz buty o niepowtarzalnym kolorze lub takie, które są ozdobione klamrą lub innym akcentem.

Jeśli chcesz, by Twoja osoba wyróżniała się z tłumu, sparuj szpilki z dżinsami lub wysokie sandały z kombinezonem. Aby uniknąć nieprzychylnych uwag, trzymaj się butów, które są dobrze dopasowane do Twojego otoczenia. Pomyśl o swoim planie dnia i miejscach, które odwiedzisz. Jeśli wycieczka do parku jest na porządku dziennym, to prawdopodobnie nie wybierzesz butów na obcasie.

Pomyśl o wydarzeniach dnia i miejscach, które odwiedzisz. Jeśli wycieczka do parku jest na porządku dziennym, to prawdopodobnie buty na obcasie nie będą odpowiednim wyborem. Jeśli wybierasz się na spacer prosto po pracy, możesz zabrać lekkie sneakersy na zmianę. Wiele rodzajów z nich pasuje do sukienek i zmieni Twój outfit w bardziej swobodny i wygodny.

 

 

Dobór koloru stroju do butów / fot. Adobe, 107358883

 

 

Dobór koloru stroju do butów

Czarne buty to klasyka, jednak wiele Pań wybiera czarne szpilki, ponieważ boi się kupna butów, które mogą być niedopasowane do garderoby.

Oto kilka wskazówek, mogących pomóc w doborze odpowiednich kolorów butów do odzieży:

Czarne buty: wszystkie kolory, z wyłączeniem pasteli i niektórych odcieni ziemi

Brązowe buty: odcienie brązu, beżu, pomarańczowego, ciemne odcienie zieleni

Buty jasnobrązowe: jaśniejsze odcienie ziemi, niebieski, beżowy, nude, biały

Buty kremowo-białe: białe, pastelowe

Białe buty: pastele

Srebrne buty: pastele, a także białe, czarne, niebieskie i fioletowe

Szare buty: czarne, niebieskie, szare, czerwone, a także purpurowe i żółte

Złote buty: zielone, czerwone, brązowe i zazwyczaj dobrze wyglądają również w czerni i bieli.

Rzadziej spotykane kolory butów można równie łatwo dopasować do ubrania. Jeśli w Twoim stroju występuje jakiś nietypowy kolor, możesz go powtórzyć przy wyborze butów. Jeśli kolor butów nie powiela się w Twoim ubiorze, możesz polegać na powyższym zestawieniu.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar