2019-03-14

DEKORACJA WNĘTRZ

Wyjątkowy produkt od Annie Sloan ma nową recepturę

Dom bez kolorów jest nudny i smutny! Annie Sloan, brytyjska dekoratorka, właścicielka marki produkującej najsławniejsze farby na świecie, kocha wnętrza pełne barw i… stare meble. Przywraca im utracone piękno, malując na najpiękniejsze odcienie. W ofercie marki znajduje się Chalk Paint™ Lacquer, który pomoże nam na dłużej zachować szlachetne barwy i zabezpieczyć mocno eksploatowane powierzchnie. Od teraz ma nową, ulepszoną formułę!

 

 

Fot. Anie Sloan

 

Fot. Anie Sloan

 
Kupić nowe meble czy dać kolejną szansę starym? Taką wewnętrzną walkę zaczynamy najczęściej staczać, kiedy łapiemy pierwsze promienie wiosennego słońca. Bo chociaż jeszcze muszą przedzierać się przez burzowe chmury, w ich blasku wszystko powinno przecież lśnić. W końcu wiosna to czas niekończących się metamorfoz. A jeśli zmiany, to najchętniej zaczynamy je od naszych wnętrz. 
 
A więc… Jeśli marzy nam się nowe wyposażenie sprawa jest prosta. Nieco bardziej komplikuje się, kiedy stawiamy na lifting. Bo co zrobić ze starym fotelem po dziadkach, który wyszedł co prawda już z mody, ale mamy do niego ogromny sentyment? Jak polubić drzwi, które choć pamiętają zamierzchłe czasy i mają piękne fazowane szybki, to jednak złażąca z framug poszarzała farba skutecznie odstrasza odwiedzających gości? Pomysłów na samodzielny recycling jest sporo. Najszybszym i najłatwiejszym - malowanie.
 
A jeśli stawiamy na nowy kolor to najlepiej zaufać specjalistce. Annie Sloan to uznany przez farbiarski świat autorytet. Zasłynęła z miłości nie tylko do kolorów, ale i mebli z duszą. Wyszukuje je często na targach staroci i w antykwariatach. I daruje nowe życie. Tak było w przypadku starego stolika, który wyszperała na jednym z londyńskich pchlich targów. Chciała podkreślić jego urodę nowym kolorem, ale zorientowała się, że żadna z dostępnych na rynku firm nie spełnia jej wymagań. A szukała produktu, który byłby łatwy w nakładaniu, dawał szybkie efekty i miał bogatą paletę odcieni. Nie znalazła, postanowiła więc wziąć sprawę w swoje ręce. Wykorzystując zdobytą na artystycznych studiach wiedzę na temat pigmentów, stworzyła własną markę i pierwszą farbę, kultową dziś i znaną na całym świecie Chalk Paint™. Tak było prawie 30 lat temu. Dziś marka Annie Sloan to prawdziwe farbiarskie imperium. Oprócz genialnych farb do ścian, drewna, a nawet tkanin i skór, nieskomplikowanych w użyciu, w pięknych wysmakowanych kolorach, w ofercie są także woski, szablony, pędzle, wałki i inne akcesoria niezbędne do szybkiej domowej metamorfozy. 
 
Wśród asortymentu firmowanego przez Annie Sloan znajdziemy także Chalk Paint™ Lacquer, który właśnie zyskał nową, ulepszoną formułę. Transparentny, matowy lakier o delikatnym połysku to świetna alternatywa dla szlachetnego wosku. Łatwo się nakłada i szybko schnie, dlatego Annie poleca go do lakierowania nie tylko mebli (szczególnie szafek kuchennych i stołów jadalnianych), ale też podłóg, listew przypodłogowych i drzwi. Aby uzyskać najlepszy efekt satynowego wykończenia najlepiej nakładać go na farbę Chalk Paint™ w dwóch warstwach. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie jak wosk, nieznacznie przyciemnia kolor farby. Rozprowadza się łatwo, najlepiej przy użyciu miękkiego, płaskiego pędzla lub welurowego wałka. Rada od Annie Sloan? „Zanim użyjesz lakieru, zostaw puszkę dzień wcześniej na noc, odwróconą do góry dnem, tak aby dobrze się wymieszał. Nie wstrząsaj, żeby uniknąć powstawania drobnych bąbelków. Następnego dnia delikatnie przeszlifuj malowaną powierzchnię drobnym papierem ściernym i przetrzyj miękką szmatką. To wszystko. Na tak przygotowaną powierzchnię można zacząć nakładać lakier, najlepiej cienkimi warstwami”. 
 
Lakier Chalk Paint ™ o nowej recepturze będzie dostępny w wersji błyszczącej lub matowej już od maja! 
 
Więcej informacji na stronie: www.anniesloan.com/pl
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar