2019-03-07

DEKORACJA WNĘTRZ

Co warto wiedzieć przed zakupem mebli technorattanowych

Niezależnie od tego, czy jesteśmy posiadaczami ogrodu z altaną, tarasu czy balkonu - każdy z nas lubi odpoczywać na świeżym powietrzu.

 

 

 

Aby było to możliwe musimy wyposażyć swój kącik w odpowiednie meble ogrodowe, które zapewnią nam komfort i wygodę.
Wśród wielu dostępnych na rynku propozycji oprócz tych znanych od lat takich jak meble drewniane czy plastikowe pojawiają się również nowoczesne propozycje cieszące się coraz większą popularnością. Jedną z nich są meble wykonane z technorattanu. Czy warto się na nie zdecydować? O czym warto wiedzieć? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Czym jest technorattan?

Mówiąc o zaletach technorattanu nie sposób nie wyjaśnić czym tak naprawdę jest ten materiał. Tak naprawdę technorattan to nic innego jak syntetycznie wytwarzana żywica, która połączona jest ze wzmocnionym włóknem polietylenowym HPDE lub poliuretanem o dużej gęstości. To materiał, który cechuje się twardością a jednocześnie jest elastyczny. Nie straszne mu żadne warunki atmosferyczne. Co ważne, technorattan dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć meble idealnie dopasowane do swoich upodobań.
 

 


odlew i splot technorattanowy fot. Ogrodosfera.pl
 

Meble, które prezentują się doskonale

Meble z technorattanu cechuje połączenie klasycznego splotu, który znamy z mebli wykonanych z naturalnej wikliny oraz nowoczesne wzornictwo. Co ważne, w przypadku tego typu mebli splot jest równy - nie znajdziemy połamanych gałązek, dziurek i innych defektów estetycznych, które są częste w przypadku mebli wykonanych z naturalnego rattanu.

Gdzie możemy stosować meble z technorattanu?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Wiemy bowiem, że meble rattanowe raczej nie sprawdzą się na otwartych przestrzeniach, gdzie mogłyby mieć kontakt np. z wilgocią. Musimy jednak pamiętać, że technorattan to materiał syntetyczny, który jest znacznie bardziej odporny na działanie szkodliwych czynników. Dzięki temu meble te mogą być wykorzystywane zarówno na balkonach i tarasach, jak i w ogrodach i altanach. Słowem - jest to uniwersalne rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się i w twoim przypadku.
Aranżacje różnych modeli w ogrodzie czy na balkonie można zobaczyć na stronie ogrodosfera.pl.
 

 


zestaw technorattanowy Colorado 8 marki Bica fot. Ogrodosfera.pl
 

Czy wymagają specjalnej konserwacji?

Decydując się na zakup jakichkolwiek mebli ogrodowych mamy nadzieję, że posłużą nam przez wiele sezonów nie tracąc swojego eleganckiego wyglądu. Aby tak mogło być niejednokrotnie musimy wykonywać czasochłonne prace konserwacyjne. Jak wygląda to w kwestii mebli wykonanych z technorattanu? Mamy dobrą wiadomość! Pielęgnacja tych mebli jest bowiem niezwykle prosta. Wszystko czego potrzebujemy to delikatny środek myjący lub specjalny preparat do czyszczenia mebli wykonanych z tego materiału. Zapomnij o impregnacji, usuwaniu pleśni czy innych ciężkich do wyczyszczenia zabrudzeń. Dbanie o idealny wygląd mebli technorattanowych jest naprawdę proste.

Podsumowując, meble technorattanowe to nowoczesna propozycja, która jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Prezentują się doskonale, są solidne, trwałe a ich utrzymanie w czystości nie sprawia trudności. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar