2019-03-05

Kobiety i seks

Problemy z erekcją podczas stosunku - zmora dzisiejszych czasów

Czym są problemy z erekcją ? Kogo dotyczą? W tym artykule dowiesz się wszystkiego.

 

 

Problemy z erekcją podczas stosunku

Problemy z erekcją podczas stosunku spotykają wielu mężczyzn. Czy jednak mówiąc o tym problemie możemy skupić się wyłącznie na mężczyznach? Otóż nie!

Seks jest kluczowym fundamentem dla funkcjonowania szczęśliwego związku. Jeśli na tej płaszczyźnie nie osiągamy spełnienia prowadzi to do powolnego rozpadu naszej relacji. W przypadku kobiet, zaczynają one być coraz bardziej wymagające, kończy im się cierpliwość i niezadowolone mogą pójść szukać spełnienia gdzie indziej.

Co w tym czasie dzieje się z mężczyznami? Otóż coraz bardziej osaczeni i naciskani, pozwalają aby ich frustracja wzrastała co powoduje, że sprawy łóżkowe przybierają jeszcze czarniejsze barwy. Spadek samooceny u mężczyzny w związku z niemożliwością zaspokojenia swojej partnerki jest zabójcą dla udanego seksu.

Jak widzimy w przypadku problemów z erekcją problem ten dotyczy obydwu płci. Dlatego tak ważnym jest, aby znaleźć skuteczne rozwiązanie, które pozwoli przywrócić dawne iskry w sypialni! Zacznijmy więc od początku.

Co wywołuje erekcję i z czego wynikają problemy z nią związane?

Na samym wstępie warto wposmnieć, że artykuł ten został stworzony na bazie wpisu z https://erektoportal.pl . Stał się on inspiracją do opisania przeze mnie wyżej wymienionego wątku, w którym mam na celu wyjaśnienie Wam wszelkich zagadnień z tym związanych.

Problemy z erekcją oznaczają niezdolność odbycia pełnego stosunku. Wszytko ma swoje źródło w bodźcu zewnętrznym, który może mieć charakter wizualny, dotykowy, zapachowy czy też słuchowy. Rdzeń kręgowy u mężczyzn jest odpowiedzialny za ich wzwód. Kluczową rolę w przypadku erekcji odgrywają ciała jamiste i ciało gąbczaste - ich ukrwienie powoduje erekcję oraz zwiększenie rozmiarów penisa.

Jak pokazują badania problemy z potencją dotyczą wielu mężczyzn, niezależnie od wieku. Jedyną różnice stanowią źródła ich przyczyn. Pomimo, że przyzwyczailiśmy się mówić, że największy problem z potencją zauważalny jest wśród mężczyzn po 40 roku życia, co wynika ze spadku testosteronu we krwi, nie możemy zaprzeczyć, że dwudziestolatków również to może dotyczyć.

Do głównych przyczyn zaburzeń erekcji należą czynniki fizyczne i psychiczne. Niezdrowy tryb życia, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, choroby serca i układu krążenia, uzależnienia ... ile tego jest! Nie wspominając już o długotrwałym stresie, depresji, niskiej samoocenie. Mężczyzna w obecnych czasach nie ma łatwego życia. Panie są coraz bardziej wymagające, przez co nie zwracają uwagi na liczne przeszkody jakie napotykają panowie, przez co jeszcze bardziej mogą przyczynić się do narastania problemu. Dlatego w tym momencie apeluje do Pań, z prośbą o bycie bardziej wyrozumiałymi.

Dlaczego tak wielu mężczyzn wstydzi się szukać pomocy?

Psychika ludzka jest zadziwiająca i nigdy nie przestanie mnie fascynować. Pomimo, że wielu mężczyzn ma problemy związane z erekcją, tylko nieliczna garstka z nich decyduje się na szukanie pomocy w rozwiązaniu problemu. Dzieje się tak zapewne dlatego, że od niepamiętnych czasów członek uważany jest za oznakę męskości. Zarówno znajdziemy potwierdzenie na to wśród mężczyzn, którzy od najmłodszych czasu porównują swoje penisy, jak i wśród kobiet, które zawsze pytają o wielkość penisów partnerów swoich koleżanek. Jak widać wina leży po obydwu stronach.

W jaki sposób możemy zwalczyć problemy z erekcją?

Przede wszystkim musimy zaakceptować problem i zdać sobie z niego sprawę. Kolejnym krokiem jest znalezienie źródła tej przyczyny. Za główny czynnik skazujący mężczyzn na potencję uważa się dietę. Myślę, że nie zdajemy sobie sprawy jak niezdrowy tryb życia może zamienić życie seksualne w piekło!

Co zatem oznacza zdrowa dieta? Przede wszystkim wyeliminowanie wszelkich gotowych dań, fast-food czy słodkich napoi. Oznacza zdrowe i świadome odżywianie się. Czasami sama zmiana naszego jadłospisu nie wystarczy, dlatego warto zadbać o uzupełnienie naszego organizmu w mikroskładniki poprzez sięgnięcie po tabletki na potencję, zioła bądź witaminy.

Jak możemy wzmocnić działanie diety?

Najlepiej w parze z dietą idzie aktywność fizyczna! Ruch to zdrowie, pamiętajmy! A ruch w sypialni to prawdziwe spełnienie! Nie dość, że zagwarantują dobry seks to jeszcze przyczynią się do polepszenia zdrowia. Wspólne ćwiczenia z partnerem/partnerką mogą również podsycić podniecenie seksualne jeżeli będą wykonywane wspólnie!

Jakie ćwiczenia zatem są najlepsze? Okazuje się, że te najprostsze: przysiady oraz aerobowe. Przysiady powodują wzrost testosteronu w męskim organizmie, który ma kluczowy wpływ na wzwód. Zaleca się wykonywanie ich trzy razy w tygodniu, w czterech seriach liczących dziesięć powtórzeń.

Ale samo podniesienie testosteronu może nie wystarczyć. Ważne jest również zadbanie o dotlenienie organizmu i przyspieszenie bicia serca poprzez wykonywane ćwiczenia aerobowe. Dlaczego? Ponieważ powodują one lepsze ukrwienie co pozwala na większy dopływ krwi do penisa. Ćwiczenia te również nie są skomplikowane - głównie chodzi tu o bieganie, a jeżeli nie czujesz się na siłach to wystarczy spacer w zalecanej dawce trzydziestu minut, dwa bądź trzy razy w tygodniu.

Pamiętajmy jednak, że tak jak we wszystkim najważniejsza jest równowaga! Nagły przymus męskiego organizmu do restrykcyjnej diety lub zintensyfikowania wysiłku fizycznego może tylko pogorszyć problem!

Pozbycie się problemów z erekcją - walczymy dalej!

Jeżeli chcecie wzmocnić pracę nad potencją, również dobrym sposobem będzie ograniczenie spożywania alkoholu przez mężczyzn. Jego nadmiar w organizmie powoduje zaburzenia hormonalne przyczyniające się do pogorszenia problemów z potencją. Zapomnijcie też o narkotykach, o których wyniszczających wpływie nie będę się rozpisywać, bo myślę, że każdy z nas jest tego jak najbardziej świadomy.

Weryfikacja lekarstw, które zażywa mężczyzna również mogą wpłynąć pozytywnie tak jak ograniczenie, a najlepiej całkowite rzucenie papierosów.

Dodatkowo nie zapominajmy o komforcie psychicznym mężczyzn. Tak jak wspomniałem na początku czynniki psychologiczne znajdują ogromne odzwierciedlenie w życiu seksualnym każdego faceta. Chcąc poprawić sferę łóżkową, zacznijmy od eliminacji wszelkich napięć istniejących w związkach. Panowie, przestańcie się dołować, obniżając swoją samoocenę. Panie natomiast przestańcie naciskać i stresować swoich partnerów, w ten sposób im nie pomożecie.

Męski tryb życia i odpowiedzialność spoczywającą na ich barkach jest ogromna. Społeczeństwo ma coraz większe wymagania, a nasze zdolności w pewnym momencie osiągają maksymalny poziom. Dlatego zalecam mężczyznom chwilę oddechu. Skupieniu się na sobie, odstresowaniu i zrelaksowaniu. Odpowiedni sen, zajęcia, które pozwolą się mężczyznom odprężyć oraz masaże czy inne zabiegi relaksacyjne również mogą okazać się kluczem do sukcesu!

W momencie kiedy wyżej wspomniane przeze mnie sposoby nie pomogą zwalczyć męskich problemów z erekcja, zalecam panom udanie się do lekarza, bo najwyraźniej problem tkwi w czymś poważniejszym.

Reasumując, chciałem zaznaczyć, że pomimo, że problem z erekcją przypisywany jest tylko panom dotyczy obydwojga partnerów w związku. Dlatego warto w takim przypadku okazać sobie wzajemnie zrozumienie i wsparcie, co jest podstawą do dobrego życia seksualnego.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar