2019-02-04

ROZRYWKA

Młodzieżowe kino w domu – jak je przygotować

Tagi: film

Własne kino domowe to marzenie niejednego dziecka? Jego przygotowanie wcale nie jest takie trudne. Wystarczy odrobina chęci i dobry plan. Dowiedz się, co będzie Wam potrzebne, żeby to przedsięwzięcie okazało się sukcesem.

 

 

 

Projektor

Jak przenieść kino do pokoju dziecięcego? To proste! Wystarczy zainwestować w projektor. Na rynku można znaleźć wiele modeli, które zapewniają doskonałą jakość obrazu. Urządzenie należy podłączyć do komputea za pomocą złącza HDMI. Opcjonalnie można także kupić ekran, na który miałby być rzucany obraz. Jego wielkość powinna być oczywiście dostosowana do powierzchni pokoju dziecka. Można też oczywiście wygopodarować jedną wolną ścianę i bezpośrednio na niej wyświetlać filmy.

Komputer

Tak jak już zostało wspomniane, do tego projektu potrzebny będzie komputer. Nie musi to być jednak zaawansowany sprzęt, ponieważ cała odpowiedzialność za udany seans spoczywa w rękach projektora. Jeżeli Twoje dziecko ma już własny komputer, świetnie. To znacznie przyspieszy przygotowanie kina.

 

 

Dźwięk

Efekty dźwiękowe są bardzo ważnym elementem doświadczenia, jakim jest wizyta w kinie. Odpowiednia głośność sprawia, że emocje potrafią sięgać zenitu. W pokoju dziecięcym dobrze sprawdzi się zestaw kolumn, jakie zazwyczaj montuje się w salonach. Co warto kupić? Żeby Twoje dziecko mogło cieszyć się świetnym dźwiękiem, dokonaj zakupu soundbaru, dwóch głośników, które powinny być umiejscowione za siedzeniami oraz subwoofera umieszczanego w rogu pokoju. Taki zestaw zagwarantuje niezapomniane przeżycia!

Wygoda

Do przyjemnego oglądania filmów niezbędne są wygodne siedziska. Jeśli masz zacięcie majsterkowicza, możesz w prosty sposób wykonać je sam. Wystarczy, że przygotujesz drewniany stelaż, który przykryjesz kolorowymi poduchami. W mniejszym pokoju świetnie sprawdzą się także miękkie pufy. Po skończonym seansie można je będzie łatwo przenieść w inne miejsce, żeby zyskać więcej przestrzeni.

Dekoracje

Pokój prawdziwego maniaka kina powinien być udekorowany tematycznymi gadżetami. Oprawcie w antyramy plakaty nawiązujące do ulubionych filmów Twojego dziecka i powieście je na ścianach. Możecie także samodzielnie przygotować grafiki z najśmieszniejszymi cytatami lub dialogami. Świetnym pomysłem będzie także zgromadzenie kilku pamiątek przypominających o historii kina. Sprzęty, taki jak stare, niedziałające już kamery, można dziś kupić za bezcen, a takimi dodatkami sprawisz, że pokój będzie mieć niepowtarzalny charakter.

 

 

Kropka nad i

Czego nie może zabraknąć w prawdziwym kinie? Oczywiście przekąsek! Kiedy uda Wam się skończyć projekt, zaproście na premierowy seans wszystkich członków rodziny. Jeżeli czujesz, że drzemią w Tobie nieskończone pokłady kreatywności, wykonaj z dzieckiem własnoręcznie imienne bilety na film. Na ten specjalny wieczór przygotujcie kultową komedię familijną oraz bar z pysznym poczęstunkiem. Zaserwujcie gościom popcorn oraz nachosy.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar