2019-01-05

SPORT

Fit postanowienia noworoczne

Co się przyda na siłowni? 

Nowy Rok – nowy ja. Niemal wszyscy, co roku w styczniu, jesteśmy gotowi na wprowadzenie życiowych zmian. Noworoczne postanowienia dotyczą prawie każdego obszaru naszego życia. Najczęściej decydujemy się na porzucenie nałogów oraz zmianę naszego dotychczasowego nastawienie do sportu. W Nowym Roku chcemy postawić na lepszą sylwetkę? Po raz pierwszy wybieramy się na siłownię? Sprawdź, co ze sobą zabrać, aby się nie zniechęcić. 

 

 

Dobierz odpowiedni strój 
Strój na siłownię musi być wygodny i praktyczny. Źle dobrany może powodować otarcia, a w skrajnych przypadkach, kontuzje. Podczas wykonywania ćwiczeń zrezygnuj z biżuterii i bielizny, którą zakładasz na co dzień. Sportowy komplet powinien chronić ciało podczas ruchu dlatego np. panie powinny zaopatrzyć się w sportowy stanik bez fiszbin. Kupując strój sportowy unikaj grubych i niewygodnych tkanin, które mogą zmniejszyć efektywność treningu. 
 
Sportowe obuwie
Idąc na trening, zabierz ze sobą odpowiednie obuwie sportowe. Klapki lub zwykłe sneakersy na siłowni się nie sprawdzą. Co więcej, mogą przyczynić się do utraty równowagi czy kontuzji, takich jak skręcenia kostki. Wybierz buty lekkie i wytrzymałe na uderzenia, zwróć uwagę na to, czy mają dobrą przyczepność do powierzchni. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnej pary, przymierz kilka modeli i wybierz te, które dają Ci komfort i czujesz się w nich dobrze. W końcu warto dać szansę postanowieniom noworocznym. 
 
Postaw na zgrabną torbę sportową
Planując wyprawę na siłownię zastanawiasz się, jak zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy? Odpowiedzią są torby sportowe, których na rynku dostępne są dziesiątki. Jaką wybrać? Postaw na model, który jest zgrabny i pojemny. Wybierz tą, która jest w ciemnych kolorach bez jaskrawych nadruków i haftów, dzięki czemu bez obaw zabierzesz ją do pracy. Torba na siłownię powinna zawierać dwie kieszenie i solidny pasek, który nie będzie masywny i nie pozostawi śladu odcisku na naszej skórze. Często zdarza się, że szafki w szatniach nie są dobrze zabezpieczone. Aby uchronić się przed kradzieżą możesz zapatrzyć się w torbę przeciwkradzieżową, która ma pasek wzmocnionym stalowymi linkami i specjalnymi zapięciami, umożliwiającymi przypięcie jej wewnątrz szafki.
 
Dbaj o nawodnienie
Uzupełnianie płynów to podstawa treningu, dlatego w twojej torbie powinna znaleźć się duża butelka wody. Jeśli nie chcesz zaśmiecać środowiska szkodliwym plastikiem, postaw na butelki wielokrotnego użytku np. marki Contigo, wykonane z tritanu, czyli tworzywa, które jest wytrzymałe i odporne na pęknięcia, a ich otwarcie i zamknięcie odbywa się za pomocą przycisku obsługiwanego jedną ręką co jest istotne np. podczas treningów cardio. Przy tym są lekkie i nie wchłaniają zapachów, a także są wolne od BPA, czyli bisfenolu szkodliwego dla człowieka. Dzięki takiej butelce nie będziesz musiał dodatkowo pamiętać o kupieniu wody przed każdym treningiem, a także zaoszczędzisz pieniądze. Wybierając butelkę na wodę postaw na taką, która jest w 100% szczelna, tak abyś bez zastanowienia mógł wrzucić ją do torby treningowej, bez obawy o zalanie jej zawartości. 
 
Ręcznik i klapki 
Wybierając się na trening warto mieć przynajmniej jeden mały ręcznik. Przyda się, kiedy będziemy wylewać siódme poty na maszynach. Jeśli po zajęciach planujesz skorzystać z prysznica, weź drugi, większy oraz klapki. W ten sposób zapewnisz sobie komfort po ciężkim treningu. 
 
Przekąska dodająca energii 
Podczas treningu tracimy składniki odżywcze. Dlatego należy szybko je uzupełnić, aby ułatwić mięśniom regenerację i zapobiec zmęczeniu. Wybierając się na siłownię spakuj do torby energetyczną przekąskę, bogatą w węglowodany, którą można kupić w każdym sklepie. Zwróć uwagę na to, aby zawierała ona węglowodany proste i złożone.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar