2018-12-23

DEKORACJA WNĘTRZ

Poznaj trendy w zakresie urządzania łazienek w 2019 roku

Jeżeli postanowiłaś, że w nowym roku zajmiesz się remontem swojej łazienki, musisz wcześniej zdecydować, jaki styl będzie w niej panował. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, z którego dowiesz się, po jakie elementy wyposażenia łazienkowego warto sięgać, aby zaaranżować modną i funkcjonalną przestrzeń.

 


Nowoczesna łazienka w bieli i w szarości
Nowoczesna aranżacja oparta na tych dwóch barwach zdominowała 2018 rok. Będzie z całą pewnością kontynuowana również w 2019 roku, czyniąc domowe łazienki ekskluzywnymi, prostymi w wyrazie pokojami kąpielowymi XXI wieku. Do tak urządzonej łazienki dobrze dobrać idealnie białe lub jasnoszare ręczniki, które będą prezentować się schludnie i czysto. Białe ręczniki to kwintesencja elegancji i dobrego stylu, które są łazienkową klasyką.
 
Pastelowe akcenty i dodatki wyposażenia wnętrza
Jeżeli znudziły Ci się aranżacje oparte na sterylnej i chłodnej w wyrazie bieli, mamy dla Ciebie świetną wiadomość: w 2019 roku dużą popularnością będą cieszyć się pastelowe barwy. Możesz więc śmiało po nie sięgnąć w łazience, aby uzyskać przytulną i komfortową przestrzeń dla całej rodziny. Absolutnym hitem sezonu będzie lawendowy i liliowy odcień. Łatwo go wprowadzić za sprawą dodatków takich jak kubki na przybory łazienkowe, półeczka czy ręczniki łazienkowe. Szczególnie za sprawą tych ostatnich łatwo wprowadzić kolor do wnętrza i szybko zmienić, jeśli wyjdzie z mody lub się znudzi. Elegancki ręcznik frotte z tłoczeniem lub haftem zawsze będzie prezentować się dobrze. Sklep internetowy z ręcznikami wprowadza asortyment, który odpowiada najnowszym tendencjom w tym zakresie, dlatego nawet nie czytając regularnie czasopism wnętrzarskich, łatwo kupić coś, co będzie modne w najbliższym czasie.
 
Wzory geometryczne
Zarówno w łazienkach urządzonych na wzór stylu skandynawskiego, jak też w bardziej minimalistycznych aranżacjach, projektanci chętnie sięgają po motywy geometryczne. Wprowadzają je do wnętrza za sprawą miękkich, funkcjonalnych ręczników z motywem geometrii – przewijających się trójkątów i kwadratów. Trend ten będzie cieszyć się w 2019 roku dużą popularnością. Warto go wprowadzić również w swojej łazience.
 
W marokańskim stylu
Skomplikowane mozaiki i majoliki stanowią inspirację dla wzorów pojawiających się na łazienkowych płytkach ceramicznych i kolorowych umywalkach. Marokańskie motywy będą bardzo popularne we wnętrzach w 2019 roku. Do tak wielobarwnego, orientalnego wnętrza świetnie pasują gładkie ręczniki, które uspokoją nieco wizualny dynamizm łazienki. Warto w tym celu wybrać turkusowe, białe lub granatowe ręczniki – każdy z nich będzie tu pasować.
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar