2018-10-14

KSIĄŻKA

M.P. na tropie talentów – w książce „Chłopaki chojraki”

 Pewien szalony Łowca Talentów o kryptonimie M.P. ruszył w podróż, by odnaleźć osoby, które zmieniły świat na lepsze. Skupił się na bohaterach z kart polskiej historii. Na postaciach męskich śmiałków, którzy nie bali się zaryzykować i wywrócić do góry nogami swojego życia, podążając drogą po marzenia. Do tego grona Łowca zaliczał tylko tych, którzy mieli jeszcze jedną cechę – stali się prawdziwymi chojrakami.

 
 
 
 
 
Kim jest chojrak?
 
 
To ktoś, kto idzie przez życie jak burza! Ma odwagę być pierwszym, wyjątkowym i kpi sobie z tych, którzy mówią, że się nie da. Walczy o to, w co wierzy, pcha się tam, gdzie nikt jeszcze nie dotarł, łamie stereotypy, tworzy wielkie dzieła sztuki albo za wszelką cenę pomaga innym.
 
 
 
I tak dociekliwy autor rozpoczął poszukiwania od poznanego w Stanach Zjednoczonych Korczaka Ziółkowskiego – amerykańskiego rzeźbiarza polskiego pochodzenia. Następni byli między innymi bracia Warnerowie – założyciele wytwórni filmowej Warner Bros., a także wielu innych chojraków, nie zawsze zresztą oczywistych wzorców męskich postaw.
 
 
 
M.P. wpadł na trop między innymi takich jegomości jak Max Factor (Maksymilian Faktor vel Faktorowicz), wynalazca kosmetyków, czy Antoni Cierplikowski, fryzjer o międzynarodowej sławie, twórca kobiecej stylistyki fryzur, który czesał największe gwiazdy swojego pokolenia. Tak, tak – prawdziwy chojrak może zajmować się wszystkim i to wielki powód do dumy. Autor odnalazł i opisał również niesamowite historie bohaterów współczesnych, takich jak Zbigniew Religa, Adam Małysz, Jerzy Owsiak czy Robert Kubica. Z ich bujnych życiorysów powstała książka pod tytułem „ Chłopaki chojraki”, inspirująca młodych czytelników, zarówno chłopców, jak i dziewczynki.
 
 
 
 
Jeśli jesteście ciekawi… 
 
– … czego słuchał Zbigniew Religa na cały regulator podczas wykonywania operacji na otwartym sercu,
 
 
– dlaczego bracia Warnerowie musieli sprzedać konia,zanim założyli jedną z największych wytwórni filmowych
 
w Hollywood,
 
 
– w jaki sposób Jurek Owsiak mimo jąkania się przemówił do tysięcy ludzkich serc,
 
 
– albo czy Robert Kubica rzeczywiście prowadził bolid Formuły 1 tylko jedną ręką…
 
 
 
… serdecznie zachęcamy do sięgnięcia po książkę Marcina Prokopa. Premiera już 17 października.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar