2018-05-16

DEKORACJA WNĘTRZ

Bez dodatków ani rusz!

Nieodłącznym elementem każdego salonu są dodatki i akcesoria dekoracyjne. Na kanapie, sofie i prawie na każdym fotelu. Mowa tu oczywiście o poduszkach ozdobnych. Te niepozorne przedmioty nadają wnętrzom przytulnego charakteru, zachęcają do odpoczynku i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. W naszym katalogu znajdziesz dziesiątki poduszek dekoracyjnych w różnych kształtach i kolorach – od klasycznych „prostokątów“ i „kwadratów“ po oryginalne wałki ozdobne. 

 
Różnorodność kształtów jest jednak dość mała w porównaniu z bogactwem motywów i wariantów kolorystycznych. Przed wyborem konkretnego modelu powiniśmy przede wszystkim przeanalizować wygląd naszego salonu. Jeśli dominuje w nim jeden z klasycznych, neutralnych kolorów (biel, szarość, beż) możemy pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie wzory. 
 
 
 
 
Źródło: https://favi.pl/produkty/p/poduszka-liscie-palmowe-hk-living?v=382865
 
Pamiętaj, że w barwnych wnętrzach zdecydowanie lepiej sprawdzą się poduszki jednokolorowe. Na Favi znajdziesz wiele rodzajów poduszek w rozmaitych wzorach.
 
 
Ciepło pod stopami
 
Dodatkiem, który nie tylko ociepli wnętrze, ale również nada mu ciekawego kolorytu są dywany i wykładziny. Choć wykładzin na pierwszy rzut oka możemy nie dostrzegać, ich rola w budowaniu charakteru pomieszczenia jest niezaprzeczalna. 
 
 
 
Źródło: https://favi.pl/produkty/p/handmade-rugs-dywan-stone-stone?v=165884
 
Jeśli mieszkasz w starszym, zimniejszym domu z pewnością docenisz dywany z miękkim, długim włosiem. Ich ciepła, przyjemna struktura sprawi, że polubisz chodzenie bez kapci nawet w środku zimy. Jeśli chodzi o utrzymywanie czystości znacznie lepiej sprawdzają się dywany z krótkim włosiem. Łatwiej je odkurzyć i wyprać. Kolory czy motywy dywanów najlepiej dobierać tak, by współgrały z odcieniami ścian i mebli. Wyrazisty i kolorowy dywan może być świetnym sposobem na ożywienie wnętrza, ale może je również przytłoczyć. Do minimalistycznych wnętrz zdecydowanie polecamy dywany jednobarwne lub z delikatnym wzorem. Setki wzorów i wariantów kolorystycznych znajdziesz na Favi.pl
 
,,Szkoda zakrywać nasz piękny parkiet!“ - możemy pomyśleć patrząc na ofertę dostępnych wykładzin. Jeśli nasza podłoga rzeczywiście prezentuje się bardzo dobrze, możemy podkreślić jej urodę za pomocą niewielkiego, pojedynczego dywanu. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w domach z małymi dziećmi, które lubią bawić się na podłodze. Mały dywan w sypialni czy w łazience docenią również wszyscy, którzy nie lubią stawiać bosej stopy na zimnej podłodze, zwłaszcza jeśli wychodzą z ciepłego łóżka czy spod prysznica.
 
 
 
 
Jeśli poszukujesz interesujących dodatków do swojego domu, koniecznie sprawdź Favi.pl!
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar