2018-03-30

Kolekcje ubrań

Sukienki na Komunię 2018 - jak się ubrać na przyjęcie

Przyjęcie komunijne to impreza jedyna w swoim rodzaju. Dlatego strój na uroczysty obiad także powinien być starannie dobrany. Podpowiadamy, jakie sukienki będą najlepsze na tę okazję.

 

 

Strój do kościoła

Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem religijnym, dlatego nie obędzie się bez wizyty w kościele. Tam zaś nie wypada ubrać się jak na plażę. Kościół to miejsce szczególne, w którym obowiązuje godny, skromny strój. Nie znaczy to oczywiście, że sukienka musi przypominać krojem worek pokutny, nic z tych rzeczy. Jednak warto zadbać, by nie była to mini ledwo zakrywająca pośladki. Dobrym rozwiązaniem jest sukienka sięgająca do kolan lub lekko zakrywająca kolana. Także dekolt nie powinien być zbyt głęboki, a jeśli już koniecznie chcemy sukienkę z mocno wyciętym przodem, warto na czas mszy założyć garsonkę lub choćby tiulowy szal.

 

Impreza na cześć dziecka

Chociaż na przyjęcie komunijne zaprasza się dorosłych, ewentualnie dorosłych z dziećmi, nie można zapominać, że to właśnie dziecko jest głównym bohaterem dnia. A na przyjęcie dla dzieci trzeba ubrać się stosownie do okazji. Tutaj – podobnie jak do kościoła – nie na miejscu będzie króciutka sukienka z głębokim dekoltem. Także odsłonięte plecy nie będą najlepszym pomysłem. Co w sumie jest dobrą wiadomością – na przyjęcie komunijne pasują dokładnie takie same sukienki na komunię jak do kościoła.

 

Kolorowy zawrót głowy

Przyjęło się, że komunie odbywają się w maju – miesiącu wiosennym i na ogół dość ciepłym. To dobra wiadomość dla pań, które lubią zwiewne sukienki z lekkich materiałów. Sukienka na przyjęcie komunijne może być praktycznie w dowolnym kolorze, jednak lepiej zrezygnować z czerni. Ten dzień z definicji ma być radosny, warto postawić na wesołe, kolorowe stroje. Czerń lepiej zarezerwować na bardziej oficjalne przyjęcia.

 

Stop sukniom wieczorowym

Suknie wieczorowe, chociaż bardzo eleganckie, wytworne i na ogół bardzo twarzowe, zdecydowanie nie nadają się na imprezę komunijną. Przede wszystkim są to na ogół suknie do ziemi, co nie jest ani praktyczne, ani wygodne w środku dnia. Nie ma co ukrywać, przyjęcie komunijne nie polega tylko na siedzeniu za stołem, pora roku pozwala na przechadzki po tarasach, ogrodach, parkach – tam zdecydowanie nie pasują stroje wieczorowe. Ponadto suknie wieczorowe z zasady są bogato zdobione, błyszczące, co także nie pasuje na przyjęcie w godzinach obiadowych. Lepiej postawić na tradycyjną w kroju sukienkę koktajlową, która świetnie nadaje się na tego rodzaju okazje.

 

Biżuteria – tak, ale dyskretna

Do obiadu nie siada się w brylantach – tę starą zasadę warto sobie przypomnieć, wybierając się na przyjęcie komunijne. Do wiosennego stroju, lekkiej, zwiewnej sukienki koktajlowej po prostu nie pasują ciężkie naszyjniki. Zamiast tego można mieć delikatne ozdoby w uszach i cienki łańcuszek na szyi. Pamiętajmy, że biżuteria ma być tylko dodatkiem do stroju, a nie jego głównym elementem.

 

Na chłodniejsze dni

Sukienki koktajlowe mają to do siebie, że świetnie sprawdzają się zarówno w ciepłe, jak i chłodniejsze dni. W tym drugim wypadku wystarczy dobrać odpowiedni żakiet, by lekki wiosenny strój zamienić na nieco cieplejszy i bardziej oficjalny. Taki zestaw przyda się na pewno także w pracy. Sukienka koktajlowa jest na tyle uniwersalna, że na pewno nie wyląduje w szafie po jednorazowym założeniu. Eleganckie popołudniowe przyjęcia, niezobowiązujące spotkania z przyjaciółmi, pikniki, zakupy – wszędzie tam możemy bez obaw o popełnienie modowego grzeszku założyć sukienkę koktajlową.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar