Gangster, który pogrążył mafię. Dziennikarz, który nosi w sobie tajemnicę. Kobiety, które mogą ocalić ich obu.

Gangster z miłości do kobiety porzuca świat zbrodni i wypowiada wojnę swoim byłym mafijnym kolegom. Dziennikarz skrywający bolesną tajemnicę, na własną rękę szuka sprawiedliwości. Ich losy splotą się za sprawą dramatycznego wywiadu.

Fabuła…
Skruszony gangster „Blacha” (Robert Więckiewicz) składa zeznania, które obciążają największych mafijnych bossów. Staje się najpilniej strzeżonym w Polsce świadkiem koronnym. Tylko dziennikarzowi Marcinowi Krukowi (Paweł Małaszyński) udaje się do niego dotrzeć i namówić na jedyny wywiad. Gangster nie wie jednak, że Marcin ma osobisty powód, dla którego chce się z nim spotkać twarzą w twarz. Dziennikarzowi towarzyszy operatorka kamery Iwona (Urszula Grabowska). Delikatna i krucha nie pasuje do świata, który pochłonął Marcina. Ukrywa przed nim swoją miłość i nieświadoma jego tajemnicy, towarzyszy mu przy wywiadzie, który na zawsze odmieni ich życie. „Blacha” ujawniając tajemnice mafii, pokazuje swoje dwie twarze: bezwzględnego bandyty, ale i człowieka, który dla ukochanej żony (Małgorzata Foremniak) zdecydował się na układ z policjantem (Artur Żmijewski).

Potęga kobiet…
W męskim świecie ostatni rozdział historii piszą kobiety. Kiedy stawką jest miłość, tylko one potrafią walczyć tak, że nic nie jest w stanie je powstrzymać. Wydawałoby się, że mafia to męska rzecz. W świecie zorganizowanej przestępczości nie powinno być miejsca dla kobiet. A przecież one w tym świecie muszą funkcjonować – jako matki, żony i córki. Potrafią swoją niezłomnością i uczuciem wpływać na działania brutalnych gangsterów. Twórcy „Świadka koronnego” odkrywają w swoim filmie wiele tajemnic dotyczących świata polskiej mafii. Wśród nich tę najbardziej skrywaną – tajemnicę miłości, która może być ocaleniem.W „Świadku koronnym” miłość jednoznacznie przeciwstawia się brutalności i prowadzi do wyzwolenia od zła. Bohaterki filmu - choć znają hierarchię przestępczego świata - to nie godzą się bezwolnie na ograniczenie swojej roli jedynie do bycia „dziewczyną gangstera” czy matką jego dzieci.

Miłość…
„Świadek koronny” buduje niezwykły obraz świata uczuć. Losy Blachy i Marcina krzyżują się na długo zanim dojdzie do ich spotkania twarzą w twarz. Choć z pozoru są krańcowo różni, wiele ich łączy. Choćby to, że obaj znajdują motywację do swych działań w miłości, do czego jednak - jak na twardych facetów przystało – nie przyznają się nawet przed sobą. Twórcy filmu przypominają nie uświadamianą na co dzień prawdę – że miłość i namiętność rządzi światem zbrodni z równą siłą jak światem prawa i porządku. Więcej – granice tych światów bezkarnie przekracza, na każdym kroku objawiając swoją oczyszczającą siłę. I właśnie „Świadek koronny” tę siłę pokazuje, pokazuje, że miłość jest silniejsza niż mafia.

Zapowiedzi filmu „Świadek koronny” wyglądają niesamowicie, wątek miłosny przyciągnie do kin nie tylko fanów światka mafijnego. Czy ta produkcja obroni się przed negatywnymi recenzjami? Już wkrótce się przekonamy.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar