2008-06-26

Biżuteria

Konkurs Brylant / Brylart rozstrzygnięty

W trakcie wernisażu pokonkursowej wystawy ogłoszono nazwiska laureatów, którzy najciekawiej zdaniem jury „oprawili brylant w talent”. Wernisaż zgromadził zarówno licznych twórców, którzy wzięli udział w konkursie, jego jurorów, jak i miłośników sztuki jubilerskiej – witanych przez założycielkę Galerii YES Magdę Kwiatkiewicz.

Jury konkursu przyznało I Nagrodę Norbertowi Kotwickiemu, „za wielowymiarowe spojrzenie na brylant”. Kolejnymi laureatami zostali: Jarosław Westermark (II Nagroda) i Kamilla Rohn (III Nagroda). Wyróżniono także prace Zofii i Witoldowa Kozubskich oraz Krzysztofa Roszkiewicza.

Do konkursu zgłoszono 84 prace, 80 artystów.
Do wystawy zakwalifikowano 27 prac, 25 artystów.

Jak napisał we wstępie do katalogu wystawy Tomek Ogrodowski - jeden z jurorów konkursu, „dzięki nadesłanym na konkurs wielu pracom na bardzo wysokim poziomie (…) Brylant/Brylart stał się interesującym i wyjątkowym wydarzeniem artystycznym. Pozostaje mieć nadzieję, że Galeria YES zechce kontynuować tę formułę konkursu. (…). I jestem pewien, że w niedługim czasie stałby się najważniejszym wydarzeniem tej dziedziny sztuki w Polsce”.

Konkurs sztuki złotniczej „Brylant / Brylart” wraz z wystawą pokonkursową objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny.

Wystawę oglądać można w Galerii YES, przy Al. Marcinkowskiego 10 w Poznaniu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 19; w soboty od godziny 10 do 14.

Wystawa czynna będzie do końca sierpnia 2008.

PROMIENIE – happening na Placu Wolności w Poznaniu

Wernisażowi konkursu Brylant / Brylart w Galerii YES towarzyszył na Placu Wolności, w najbliższym sąsiedztwie galerii, happening PROMIENIE. Mimowie na szczudłach za pomocą lin symbolizujących promienie światła „ożywiali” specjalnie na ten wieczór przygotowaną konstrukcję w kształcie brylantu. Na oczach wielu widzów oni także „oprawiali brylant w swój artystyczny talent”.

WYGRAJ BRYLANT! – konkurs na recenzję!

Nie trzeba wybierać się do Poznania, do Galerii YES, by zobaczyć race zakwalifikowane do konkursu Brylant / Brylart. Są one także prezentowane w Internecie na stronach galerii: tutaj

To nie wszystko! Prezentacji prac towarzyszy konkurs dla internautów, w którym można wygrać brylanty! Wystarczy obejrzeć prezentowane na stronie galerii prace konkursowe, a następnie wybrać najciekawszy obiekt i w formie krótkiej recenzji uzasadnić swój wybór. Każdy z trzech autorów najciekawszych recenzji – zostanie nagrodzony brylantem!Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar