2017-10-31

Oczy

Piękne brwi to piękna ty! – jak wykonać naturalny makijaż brwi?

Odpowiednio uformowane brwi mogą zamaskować mankamenty naszej urody, np. skorygować kształt nosa. Jeśli jednak nieumiejętnie je podkreślimy, zyskamy karykaturalny efekt. Jak pomalować brwi, aby wyglądały one naturalnie?

Idealnie wyregulowane

Jeśli chcemy, aby nasze brwi wyglądały naturalnie, a przy tym estetycznie, powinniśmy przede wszystkim zadbać o ich wyregulowanie. Aby to zrobić, powinnyśmy wyznaczyć początek, szczyt i koniec łuku – jeśli prawidłowo rozpoznamy i zaakcentujemy te punkty, zyskamy brwi o naturalnym, nieprzesadzonym kształcie.

Gdy już raz nadamy formę łukowi brwiowemu, dbajmy o to, aby jej nie utracić. Gdy poza wytyczoną linią pojawią się nowe włoski, natychmiast je usuwajmy. Zbyt długie pasma możemy też przycinać nożyczkami. Uważajmy jednak, aby nie przesadzić – wyskubana, wąska linia brwi nie będzie się dobrze prezentować.

Malowanie brwi kredką

Jeśli zależy nam na wyrazistym efekcie, powinnyśmy sięgnąć po kredkę do brwi. Co zrobić, aby gotowy efekt cechował się niewymuszonym charakterem? Wykorzystajmy technikę włoskowania, czyli domalujmy posuwistymi, urywanymi ruchami brakujące włoski – całość będzie się dobrze prezentować.

Wybierając kolor kredki, zwróćmy uwagę na jej odcień. Naturalne brwi opierają się raczej na chłodnej palecie barw – warto więc pozostać w tej tonacji. Uważajmy też na to, by nie użyć zbyt ciemnego koloru, ponieważ może nas to niepotrzebnie postarzyć.

Do malowania brwi najlepiej nadają się twarde kredki, które pozwolą nam na wykonanie precyzyjnych, czystych linii, które będą doskonale imitować naturalne włoski. Rozmazane linie nie sprawdzą się w tej roli. Na uwagę zasługuje np. ta kredka: https://tagomago.pl/products/estee-lauder-double-wear-stay-in-place-brow-lift-duo-podwojna-kredka-do-brwi-04-blonde-brown-0-9g. Jej cienka końcówka umożliwi uzyskanie makijażu dopracowanego w każdym detalu.

Intensywny efekt – podkreślamy brwi cieniem

Zależy nam na tym, aby brwi cechowały się wyrazistym, perfekcyjnie dopracowanym konturem, sięgnijmy po cień. Jego aplikację zacznijmy od zewnętrznego kącika brwi i kierujmy do środka. Najpierw obrysujmy dokładnie ich kontur, a następnie zamaskujmy wszystkie prześwity.

Pamiętajmy też o podkreśleniu idealnego kształtu brwi – posłuży nam do tego specjalny rozświetlacz. Możemy także wykorzystać w tym celu korektor, który standardowo służy nam do zakrywania niedoskonałości. Dzięki temu nie tylko rozświetlimy całe spojrzenie, lecz także optycznie uniesiemy powiekę – jest to zatem rozwiązanie wręcz stworzone dla osób z opadającą powieką.

Czym powinnyśmy aplikować cień, aby uzyskany efekt był estetyczny? W tej roli najlepiej sprawdzi się pędzelek o ściętej krawędzi. Taki kształt pozwoli nam na uzyskanie czystej, dobrze odciętej krawędzi. Dzięki niemu łatwiej dotrzemy również do trudno dostępnych miejsc.

Pamiętajmy także o dokładnym rozczesaniu brwi po nałożeniu cieniu – dzięki temu kosmetyk równomiernie się na nich ułoży, a niesforne włoski zostaną ujarzmione.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar