2017-09-30

RECENZJE REDAKCJI

KSIĄŻKI Z PIOSENKAMI DLA DZIECI OD MARTEL

Dla wielu maluchów 1 września był dniem, kiedy stali się przedszkolakami, a w ich życiu pojawiła się kolejna przygoda, która każdego dnia będzie odkrywała coraz więcej tajemnic. Może niektóre są już mu znane, ale niektóre dopiero pozna...

Wspierajmy je na tej drodze, gdyż nie dla wszystkich dzieci początki będą łatwe. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne i do każdego należy podchodzić indywidualnie. Jedno dziecko zaklimatyzuje się szybko, drugie natomiast potrzebuje czasu.

Pierwszy dzień przedszkola dla mojego synka był szczęśliwy i jak na razie bardzo chce do niego chodzić. Po powrocie do domu, chętnie dzieli się z domownikami zabawami, które poznał, śpiewa krótkie piosenki, których się nauczył i zaprasza do wspólnej zabawy czy to w "Niedźwiedzia", czy "Ulijankę". Pamiętacie jeszcze te zabawy ze "swoich czasów"?

Milusińscy uwielbiają się bawić, dlatego nauka poprzez zabawę jest bardzo atrakcyjna, a co jest bardziej ciekawszego od tej opartej na muzyce, która wszechstronnie wspomaga rozwój dziecka.

 

RADA MAMY:

Niesamowicie przyjemne to zajęcie dla rodziców i dzieci, jak wspólne muzyczne zabawy! :) Tylko spróbujcie znów poczuć się jak dzieci, bębniąc drewnianą łyżką do rytmu piosenki na kuchennym garnku, misce ;) użyjcie przykrywek jak talerzy-nie lubicie grać na zawartości szafek z kuchni? Nie ma problemu! Przecież równie dobrze mogą to być zabawki: cymbałki, gitarki, pianinka....

Dajmy dziecku cymbałki, bębenek lub organy i zachęćmy do zaśpiewania ulubionej piosenki przy jednoczesnej próbie wystukiwania jej rytmu. Śpiewajmy razem z dzieckiem, przyłączmy się do "orkiestry".

 

Dobra zabawa gwarantowana!

 

Gdy Twoje dziecko kocha śpiewać, najlepsze co możesz dla niego zrobić w tej kwestii, to zadbać o rozwój w tej dziedzinie czy to przez zakup "muzycznych zabawek", jak również książeczek (śpiewników), z płytami CD, DVD, zestawów do karaoke itp., a w przyszłości zapisanie do szkoły muzycznej, jeśli będzie wykazywać zainteresowanie grą na instrumentach. Szkoda byłoby to zmarnować, bo kto wie czy nie narodzi się z tego wielki talent.

 

Muzyka jest czymś szczególnym w życiu mojej rodziny, tradycją jest wspólne śpiewanie podczas rodzinnych biesiad, świąt, okazji, dlaczego więc obserwując dziecko, jego łatwość do zapamiętywania słów i melodii oraz chęć i czerpaną radość ze śpiewania, nie przekuć w coś z czego będzie miało jeszcze więcej frajdy?!

Te czynniki zdecydowały, że poniższe pozycje książkowe wydały mi się wprost doskonałe!

FILMIK:

youtu.be/bWDzMOlg7RA

 

1.Piosenki przedszkolaka

Przygoda z przedszkolem, która dopiero w tym roku się rozpoczęła, skłoniła do wyboru książki, która zawiera piosenki, które dla większości przedszkolaków dopiero będą znane, natomiast dla mojej pociechy już częściowo znane są. Łatwość uczenia się tekstu piosenek zachęca, aby nauczyć ich jeszcze więcej.

 

2.Piosenki dla dzieci na każdą okazję - święta nietypowe + CD

Książka do której dołączona jest płyta CD, dzięki której dziecko może jeszcze łatwiej nauczyć się poszczególnych piosenek, które może później śpiewać współnie z rodziną. To również świetna opcja na domowe dziecięce imprezy. Doskonała zabawa i nauka w jednym, to coś w co warto zainwestować. Twój przedszkolak to pokocha! Może zamiast kolejnej zabawki, na którą zapewne nie mamy już w domu miejsca, warto kupić książkę?

 

RECENZJA MAMY I SYNA

 

~~PIOSENKI PRZEDSZKOLAKA ~~

Książka w twardej oprawie, na okładce są dwaj chłopcy, którzy puszczają latawce, co bardzo się podoba mojemu dziecku, gdyż w te wakacje wielokrotnie sam również je puszczał i jest zafascynowany taką formą spędzania czasu. Format 156x235mm, 52 strony, ogółem 39 piosenek-nie wszystkie są w całości tzn. niektóre mają tylko jedną zwrotkę i refren, np.: "Przedszkolaczek", podczas kiedy znamy na pamięć całość, dziecko zaczyna śpiewać do końca, lub też "wytknie" nam, że jest ciąg dalszy ;) Cena 11,99zł i można ją zakupić w sklepie internetowym wydawnictwa MARTEL. http://wydawnictwomartel.pl/piosenki-przedszkolaka

 

Podoba nam się personalizacja na 1 stronie: "Ta książka należy do... (tutaj wpisujemy imię dziecka)". Choć jeszcze nie potrafi czytać, rozpoznaje napisane swoje imię i "chwali się" babci i dziadkowi, że tam ono jest wpisane :)

 

Jako pierwsza kultowa piosenka każdego przedszkolaka "JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK", którą synek bardzo lubi i nauczył się jej całej na długo przed pójściem jeszcze do przedszkola, z czego jest niesamowicie dumny, oczywiście reszta rodziny również.

Parę piosenek z książeczki jest nam dobrze znanych, gdyż towarzyszą nam od momentu narodzin dziecka, gdzie puszczaliśmy, bądź śpiewaliśmy jako kołysanki, np.: "JESTEŚMY JAGÓDKI", "TA DOROTKA", "KOTKI DWA", z pewnością większości również, są też jednak takie, których nie znamy i chętnie się ich nauczymy, np.: "Grozik", " Kurki trzy", "Ugi-bugi", "Chodź, gwiazdeczko", "Miczitanka", "Stoi Różyczka", "Było morze", "Maszerują dzieci drogą", "Niezapominajki", "Słoneczko już gasi złoty blask", "Praczki", "Przytulamy się". Cieszę się, że powyższych utworów jest tak dużo, gdyż z przyjemnością będziemy je czytać na tyle często, aby łatwiej zapamiętać tekst, a później móc je wspólnie śpiewać.

Synek lubi też spędzać czas z książeczką trzymając ją otwartą na stronie z piosenką, którą zna "udając, że czyta", a w rzeczywistości recytuje tekst z pamięci

 

~~PIOSENKI DLA DZIECI NA KAŻDĄ OKAZJĘ ŚWIĘTA NIETYPOWE

CD GRATIS~~

To jest dopiero HIT ! Fantastyczna książka w twardej oprawie, formatu A4, 112 stron, którą powinno mieć w swojej kolekcji każde dziecko. Doskonałe połączenie książeczki oraz płyty CD sprawia, że nasza pociecha szybciej jest w stanie nauczyć się śpiewać dany utwór. Cena 39,99zł i można ją zakupić tutaj: http://wydawnictwomartel.pl/piosenki-dla-dzieci-na-kazda-okazje-2-cd

 

OKŁADKA

Może tutaj zaskoczę niektórych, ale moje dziecko bardzo lubi dotykać okładkę, ponieważ jest ciekawie wykonana ( niestety nie widać tego na zdjęciu poniżej) tło jest matowe, natomiast tytuł, logo wydawcy jest błyszczące, śliskie, a jak wiemy dzieci "odbierają" świat różnymi bodźcami, nie tylko zmysł wzroku, słuchu, ale również dotyku gra tu rolę i na co większość prawdopodobnie nawet nie zwraca uwagi, a o czym teraz piszę, dla dziecka jest istotne. Jeśli jesteście rodzicami, pamiętacie zapewne książeczki dla maluszków, te które są robione z materiałów o różnych fakturach, mają doczepiane meteczki, za które maleństwo lubi ciągnąć i się nimi bawić, przesuwać malutkie paluszki po materiale. Tutaj taka mała niespodzianka również dla większych dzieci (taki bonus do książeczki).

To również mała podpowiedź dla wydawnictwa, aby może takie elementy o różnej fakturze w dotyku, wprowadzać częściej, aby stymulować również ten zmysł, np.: dzieci na okładce mogłyby mieć nakrycia głowy chropowate, szorstkie.

 

Gdy otworzymy pierwszą stronę, znów mamy rysunek dwóch chłopców którzy puszczają latawce-ten sam, który jest na okładce "PIOSENKI PRZEDSZKOLAKA", a tutaj jest w całości i dziecko, które jest spostrzegawcze jest w stanie zwrócić na to naszą uwagę (jeśli ma w swojej kolekcji te dwie książeczki).

Następną stronę stanowi możliwość personalizacji, możemy podpisać książkę imieniem i nazwiskiem dziecka, aby stała się jeszcze bardziej jego ;)

Kolejne strony to piosenki (teksty) oraz nuty. To świetna opcja dla rodziców, opiekunów, czy też nauczycieli którzy posiadają umiejętność gry na instrumentach, a w przyszłości także dla dziecka, które będzie chciało się kształcić w szkole muzycznej.

Przepiękne, kolorowe, zabawne dla dziecka ilustracje, szczególnie dla zafascynowanych pracą Policji czy Straży Pożarnej i nie tylko.

 

Estetycznie wydana, wartościowa książka, która zostanie z naszą pociechą na długo, a w przyszłości mogą z niej korzystać jeszcze inne dzieci w rodzinie.

Będzie doskonałą pamiątką. Duża, elegancko i starannie wykonana, porządna rzecz, która nie rozpadnie się po wielorazowym używaniu.

 

RADA MAMY:

Włączcie płytę CD i cieszcie się chwilą, tańcząc, skacząc i śpiewając z dziećmi. Chwile tak piękne i ulotne, warto sobie zarejestrować, by mieć pamiątkę na lata.

Książka również będzie jedną z nich, przecież może się przydać w przyszłości wnukom ;) Pięknie wydana, w twardej okładce o przepieknej kolorowej i miłej dla oka dziecka grafice to pozycja, która powinna się znaleźć w domu, w którym są dzieci, to również świetna opcja na prezent dla malucha.

 

 Obie książeczki bardzo nam się podobają!

 

Uwielbiam czytać, odkąd pamiętam zawsze kochałam świat książek, a miłość ta zaszczepiona od dzieciństwa trwa po dziś dzień, marzę, aby również moje dziecko miało ten sam stosunek do książek, dlatego dbam, by każdy dzień kończył się czytamiem bajek i uczę jeszcze jednej, jakże ważnej dla mnie rzeczy, aby szanować książki! Pamiętam, jak odwiedziała mmie kiedyś znajoma i zachwycała się, że mam tyle "nowych"bajeczej dla dziecka, na co odpowiedziałam, że nie są nowe, my po prostu je szanujemy i dbamy o to, aby zawsze odkładać je na miejsce. Książki nie są zabawkami, je się bierze, czyta, ogląda i odkłada na półeczkę, by móc do nich powracać.

Zwracam uwagę na to, jak wygląda książka, jak jest wydana, czy ma ładną okładkę, dobrą czcionkę pozwalającą na czytanie, które nie męczy wzroku, czy nie ma błędów w treści, jak mi się niekiedy udało zauważyć w niektórych książkach, czy obrazki są ładne, zawierają elementy, które będą interesujące dla dziecka, czy jej cena jest adekwatna do treści, ilości stron itp.

W tym wypadku, naprawdę chylę głowę przed Wydawnictwem Martel, że moje wymagania w tym zakresie zostały w 100% spełnione! Jestem pod wrażeniem wydania i uznania dla prawdziwej pasji i miłości do książek Całego Zespołu Wydawnictwa Martel, bo tylko tak można wytłumaczyć wysoką jakość i niską cenę publikacji.

 

Polecamy gorąco!

 

Mama i Syn (3latka i 9 miesięcy)

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar