2017-08-15

Oczy

Podkreśl brwi, przyciągnij spojrzenia

Brwi to bardzo ważny element makijażu. Odpowiednia oprawa oczu sprawia, że rysy są bardziej wyraziste, twarz ma zachowane proporcje, a spojrzenie nabiera głębi. W czasach starożytnych podkreślano je czarnymi, grubymi i prostymi kreskami. Na przestrzeni lat modne były też brwi cienkie, mocno zakrzywione, czy te naturalne. Obecnie największą popularnością cieszą się brwi  naturalnie podkreślone, z wyraźnym zarysowanym łukiem. 

 

 

Dopasowany kształt
Ważne jest, aby w pierwszej kolejności zadbać o perfekcyjny kształt brwi. Istnieje kilka metod, a najczęściej wybieraną jest regulacja pęsetą. Przed przystąpieniem do takiej depilacji warto dopasować kształt brwi do owalu twarzy – przy podłużnym kształcie dobrze sprawdzą się brwi proste, które optycznie skrócą nam twarz. Delikatne łuki zarezerwowane są dla twarzy okrągłej i owalnej. Należy pamiętać, by włoski wyrywać zgodnie z kierunkiem, w którym rosną, jednocześnie naciągając lekko skórę. W ten sposób można uniknąć wielu podrażnień. Podczas wyrywania brwi często pojawia się ból, który można łatwo uśmierzyć poprzez przyłożenie do twarzy kostki lodu. 

Naturalne podkreślenie
Makijaż brwi jest często unikany przez kobiety z obawy przez karykaturalnym wyglądem. Teraz naturalne podkreślenie brwi jest bardzo proste – wystarczy do tego jedna, kompaktowa paletka z lusterkiem od Delia Cosmetics. Zestaw zawiera wosk, dwa pudrowe cienie w naturalnych kolorach oraz wygodny pędzelek z dwoma ukośnymi końcówkami. Podkreślenie brwi można zacząć od naniesienia na nie niewielkiej ilości wosku, zaczynając od wewnętrznej strony oka. Drugą końcówką pędzelka możemy wypełnić sypkim cieniem, w dopasowanym kolorze – najlepiej ciut jaśniejszym od naturalnego koloru włosków. Należy pamiętać, by mocniej podkreślać łuk brwi, a delikatniej wypełniać je po wewnętrznej stronie oka. Cienie w paletce zostały tak dobrane, by można było je dowolnie mieszać i dopasować kolor do każdego typu urody. Nadanie odpowiedniego kształtu brwi optycznie „otwiera” powiekę, a wyrazisty kolor włosków nadaje twarzy kobiecy i stylowy wygląd.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar