2017-07-26

SEKS

Ciesz się życiem

Tagi: seks, Durex

Wielkim przywilejem młodości jest zabawa i tak zwane korzystanie z życia. Jednak skutkuje to często nieodpowiedzialnymi zachowaniami, które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje dla dalszego życia. Młodzież rozpoczyna współżycie seksualne coraz wcześniej, nie posiadając stosownej wiedzy na temat bezpiecznego uprawiania seksu.

 

 

Przed tym tak ważnym w życiu momentem, trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że seks, uprawiany bez zabezpieczeń, może być przyczyną niechcianej ciąży, która dla nastolatków jest najczęściej wielkim problemem.

To też bardzo często pierwszy krok do ludzkich dramatów, które niestety odciskają ogromne piętno na całym życiu takiego człowieka. Seks bez zabezpieczeń, seks pod wpływem impulsu z przygodnymi partnerami to także ogromne ryzyko zarażenia się chorobami, przenoszonymi drogą płciową, które są bardzo groźne dla zdrowia, a nawet życia człowieka.

Seks to też radość życia, ale tylko wówczas, gdy ma się świadomość konsekwencji i zna się metody zapobiegania niechcianym skutkom. Oto garść informacji na temat tego, jak cieszyć się życiem i nie popaść w tarapaty na skutek nieprzemyślanego podejmowania współżycia seksualnego.


Zanim podejmiesz decyzję…

…o rozpoczęciu kontaktów seksualnych, powinnaś zabezpieczyć się przed niechciana ciążą. Warto porozmawiać z mamą lub z kimś dorosłym, kogo darzy się zaufaniem i poprosić o radę. Właściwym rozwiązaniem jest też wizyta u ginekologa, który doradzi skuteczne rozwiązanie, zapobiegające nieplanowanej ciąży.

Możliwości jest bardzo wiele, ale to lekarz może zdecydować, która z nich jest odpowiednia w danym przypadku. Współczesna medycyna dysponuje całym wachlarzem środków antykoncepcyjnych, które stosowane są z bardzo dobrą skutecznością.

Wśród nich znajdują się antykoncepcyjne leki hormonalne, takie jak tabletki, plastry, a od niedawna także zastrzyki antykoncepcyjne, które działają zwykle od 8 do 12 tygodni. Dostępny jest też cały szereg innych środków plemnikobójczych, czy też mechanicznych, takich, jak krążki i wkładki dopochwowe.

Młodzież powinna unikać spontanicznego seksu z przygodnymi partnerami, stąd, oprócz zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą, ważne jest rozsądne stosowanie wszelkich używek psychoaktywnych, a także powstrzymanie się od zażywania narkotyków i innych środków odurzających.


Zaprzyjaźnij się z prezerwatywą…

…bo to najprostsze zabezpieczenie nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale także wieloma chorobami, którymi można zarazić się w czasie kontaktów seksualnych.

Prezerwatywa chroni przed zarażeniem się niebezpiecznymi wirusami, jak chociażby wirusem HIV, wywołującym chorobę AIDS, na którą zapada rocznie wiele osób. Stosując prezerwatywy, można uniknąć lub zminimalizować prawdopodobieństwo zarażenia się wieloma chorobami, wywoływanymi przez wirusy i bakterie.

Prezerwatywa jest także środkiem antykoncepcyjnym, który w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko zajścia w ciążę. To właśnie nieplanowana ciąża, może zrujnować plany młodych ludzi na kolejne lata życia i często bywa przyczyną wielu tragedii.

Prezerwatywa powinna znajdować się w kieszeni każdego młodego mężczyzny, a każda dziewczyna musi ją mieć w swojej torebce. Dziś nie ma żadnego problemu, aby zaopatrzyć się w ten popularny środek antykoncepcyjny, bo prezerwatywy sprzedawane są w sklepach, marketach i na stacjach benzynowych.

Mając zawsze pod ręką takie zabezpieczenie, można rzeczywiście cieszyć się życiem. Jednak, aby to nastąpiło, trzeba sobie dokładnie uświadomić zagrożenia, jakie niesie za sobą rozpoczęcie współżycia seksualnego, a także nieplanowany seks z przygodnym partnerem.

Więcej informacji na http://www.durex.pl/odkrywanie-seksu/artykuly/dobry-seks-to-bezpieczny-seks/.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar