2017-07-09

Buty

Kolekcja Vault by Vans uosobieniem mentalności Brain Dead

Vans i kolektyw artystyczny Brain Dead łączą siły i tworzą wspólną kolekcję na cześć ducha subkultury. 

 

 
 
 
Już tego lata Vault by Vans łączy siły z Brain Dead – kreatywną grupą artystów, muzyków i projektantów z całego świata -  by wspólnie zaprojektować dziewięcio- elementową kolekcję kapsułową zainspirowaną duchem subkultury. Kolekcja to unikalne połączenie klasycznego obuwia Vans w bladych odcieniach różu, zieleni 
i żółci z personalizowanymi hieroglifami.
 
Brain Dead – założony przez Kyle’a Ng i Eda Davisa szybko wskoczył na wyższy poziom mody ulicznej. Jak sami o sobie mówią: „nie są ani jedną osobą, ani jednym konkretnym pomysłem – wypełniają przestrzeń między ludźmi”. Mentalność tą wyraźnie widać w kolekcji, która na klasycznych Vansach uwydatnia niepokorną estetykę nawiązującą do post-punkowych symboli, undergroundowych komiksów, czy subkultur deskorolkowych.
 
Kolekcja Vault by Vans x Brain Dead łączy w sobie trzy kultowe modele Vans w wersji premium – zielone Old Skool LX, różowe Era LX i żółte klasyczne Slip-On. 
 
Wszystkie modele zyskały jaskrawe kolory i wyraziste grafiki, jak również charakterystyczne dla Brain Dead’s pseudo-kiczowate i często satyryczne piktogramy -  nadrukowane w kontrastowej czerni na obuwiu oraz wkładkach wewnętrznych.  Wyraźne mikro-grafiki napędzają wizualny aspekt kolekcji, będąc inspiracją z post-punkowego świata.
 
Kolekcja odzieży z serii Vault by Vans x Brain Dead to tkane koszule z krótkim rękawem dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – różowym i zielonym, nawiązujące do czarnych grafik na obuwiu, a także dwa bawełniane T-shirty ozdobione logotypem Brain Dead. Kolekcję dopełnia minimalistyczna czapka w czarnym kolorze oraz płócienna torba na ramię.
 
 
Światowa premiera kolekcji Vault by Vans x Brain Dead nastąpiła 24 czerwca i w znakomitej większości będzie dostępna w warszawskim Veteran Store.
 
Vans, “Off The Wall” Since ’66
 
www.vans.com
youtube.com/vans
instagram.com/vans 
facebook.com/vans
twitter.com/vans_66
vans.tumblr.com
# # #

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar