2017-06-25

SEKS

Czym jest inteligencja erotyczna? Maria Rotkiel dla Akademii Feminum

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Akademii Feminum, aż 79% Polek deklaruje, że jakość życia seksualnego ma dla nich duże znaczenie1. Seks jest nie tylko źródłem przyjemności, jest również ważną płaszczyzną, na której okazujemy uczucia, czułość oraz miłość. Nasza satysfakcja z seksu ma kluczowe znaczenie, dlatego we współczesnej psychologii tak ważne i popularne jest pojęcie inteligencji erotycznej. 

Podstawą dobrego i zdrowego partnerskiego związku jest inteligencja erotyczna, czyli umiejętność pielęgnowania wzajemnego pożądania i zainteresowania sobą nawzajem. Maria Rotkiel, psycholog i trenerka par, a także ekspert Akademii Feminum wyjaśnia, dlaczego inteligencja erotyczna jest tak ważnym elementem naszego życia. 
 
 
Fot. Feminum
 
Inteligencja erotyczna – dlaczego warto o nią zadbać? 
Inteligencja erotyczna to umiejętność dbania o związek, o relacje z partnerem, a przede wszystkim o to, aby po parunastu latach było nadal przyjemnie, ciekawie i podniecająco. To zdolność zadbania o partnera, tak aby czuł się w związku szczęśliwie i był nami zainteresowany, zaciekawiony oraz zaintrygowany. Inteligencja erotyczna opiera się głównie na flirtowaniu z partnerem, prowokowaniu go w taki sposób, abyśmy w długoletnim związku nadal mieli ochotę na seks. To konieczny warunek do tego, żeby pielęgnować relacje, by cieszyć się tą bliskością z partnerem bardzo długo – powiedziała Maria Rotkiel, psycholog i trenerka par, a także ekspertka Akademii Feminum.

Jak wspierać inteligencję erotyczną? 
Odpowiedź jest prosta - osoby inteligentne erotycznie potrafią zadbać o własną przyjemność z seksu, o własny komfort i satysfakcję, rozumiejąc fakt, że jeśli seks sprawia im przyjemność, to chętniej go inicjują, chętniej sprawiają przyjemność partnerowi i częściej go uprawiają, co bezpośrednio przekłada się na jakość ich relacji i szczęście partnera. Tę wiedzę mają Polki, co potwierdzają wyniki naszego badania. Polki rozumieją fakt, że dbanie o satysfakcję z seksu to troszczenie się o własną przyjemność i komfort podczas stosunku – powiedziała Maria Rotkiel, psycholog i trenerka par, a także ekspertka Akademii Feminum. 
 
Według 47% kobiet, które wzięły udział w badaniu Akademii Feminum, spadek jakości życia seksualnego może prowadzić do znacznego pogorszenia relacji partnerów. Z kolei 44% pań uważa, że może nawet przyczynić się do rozpadu związku. Inteligencja erotyczna, której możemy się nauczyć, pomoże odpowiednio zadbać nawet o te relacje, w których namiętność, intymność i bliskość są nieobecne od wielu lat. 
 
Więcej danych z badania „Zdrowie intymne Polek”, przeprowadzonego na zlecenie Akademii Feminum, znaleźć można na stronie www.feminum.pl 
 


1 Badanie ilościowe realizowane techniką CAWI - przeprowadzone wśród  członków społeczności badawczej Zymetrii. Realizacja badania: 10.03.2017 – 14.03.2017 r. Kobiety w wieku 25-60 lat N=469

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar