2017-01-19

Profilaktyka

Witamina d3 w ciąży – czy to bezpieczne?

Wokół tematu leków i suplementów przeznaczonych dla kobiet w ciąży narosło już wiele mitów. Jeden z nich rozwiejmy już na początku: przyjmowanie witaminy d3 w ciąży jest nie tylko bezpieczne, ale wręcz wskazane! Zobacz, jaki wpływ na zdrowie i życie Twojego dziecka ma prawidłowa suplementacja tej witaminy.

 

Witamina d3 a życie płodowe
Najpierw pojawia się nieśmiała myśl, potem przychodzi czas długich rozmów i pierwszych starań. W wyobraźni już zaczęłaś urządzać nowemu członkowi rodziny przytulny pokój, organizować miejsce na łóżeczko i wózek…Czy z równą troską przygotowujesz swój organizm? W końcu przez najbliższe 9 miesięcy to właśnie on będzie dla Twojego dziecka domem! Warto zadbać, aby panowały w nim warunki przyjazne dla rozwoju. Od czego więc zacząć?
 
Sprawdź poziom witaminy d3 w swoim organizmie. 90% polskiego społeczeństwa cierpi na jej niedobór, więc, niestety, bardzo prawdopodobne, że jesteś w grupie ryzyka. Poproś lekarza ginekologa o skierowanie na badanie lub wykonaj je bezpłatnie dzięki Ogólnopolskiemu Programowi Bezpłatnych Badań Poziomu Witaminy D Vitrum D3.
 
Jeżeli wynik będzie zbyt niski, lekarz zaleci odpowiednią suplementację. Przyjmowanie witaminy d3 warto rozpocząć jak najszybciej – już w okresie starania się o dziecko. Witamina d3 wpływa bowiem na prawidłowe zagnieżdżenie się i utrzymanie zarodka w macicy, a także na tworzenie się łożyska oraz naczyń krwionośnych. Organizm kobiet w ciąży jest także dużo bardziej narażony na choroby atakujące układ odpornościowy. Witamina d3 wzmacnia go od wewnątrz, zmniejszając ryzyko groźnych powikłań. Odpowiednia suplementacja „witaminy życia” zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu, cukrzycy ciążowej, wewnątrzmacicznego ograniczenia wzrastania płodu, nadciśnienia tętniczego oraz stanów przedrzucawkowych.
 
Niedobór witaminy d3 w okresie płodowym prowadzi do krzywicy, którą rozpoznaje się już u niemowląt od 3. miesiąca życia. Zbyt małe stężenie tej witaminy w organizmie matki, zwiększa ryzyko występowania u dziecka otyłości, cukrzycy, chorób układu neurologicznego oraz sercowo-naczyniowego.
 
Bezpieczna suplementacja
Bezpieczna suplementacja witaminy d3 wymaga oznaczenia jej poziomu w organizmie. Wówczas lekarz może zlecić odpowiednią dawkę, która zazwyczaj wynosi od 1500 do 2000 j.m. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów z witaminą d3, jak więc mieć pewność, że wybrany specyfik jest najlepszy dla nas i naszego dziecka? Vitrum D3 to niewielkie, miękkie kapsułki zawierające naturalną witaminę d rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.
 
Poczytaj o witaminie D również na stronie http://www.vitrumd3.pl/
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar